Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wierzb, wierzba - Salix

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wierzb, wierzba - Salix

Gardenarium 07:26, 14 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
PawelGawel napisał(a)
Witam,jestem tu pierwszy raz na forum,dopiero zacząłem swoją przygodę z ogrodnictwem i temu podobne i chciałbym prosić o poradę.
Mam taką wierzbę mandżurską chyba i coś widzę że usycha może jest dla niej jakaś odżywka albo jakieś zabiegi aby ta odżyła bo widze już zaczątki usychania.

Dodam że dopiero teraz zacząłem myśleć aby to ogarnąć wszystko,parę lat nie było nic robiona tylko trawa koszona więc rosło to wszystko jak chciało a ja za bardzo nie mam pojęcia jak się do tego zabierać. Mam jeszcze parę śliwek i te drzewa też nie są w najlepszej kondycji,boję się aby nie uschły.



Wierzby nie są długowiecznymi drzewami, możesz ją odmłodzić - radykalnie ciąć, czyścić zamarłe gałęzie. Nie jest to drzewo polecane do ogrodów, przynajmniej przeze mnie, właśnie dlatego, że zamierają gałązki, sypią się, a drzewo nie wygląda ładnie. Cudów niestety nie ma, że opryskasz czymś, a odżyje. Po prostu starzeje się. Tnij i czyść. Albo zdecyduj o wymianie na inne, ładniejsze drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 07:26, 14 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
To normalne, że zasychają gałązki, które mają mniej światła Wierzby szybko się starzeją, ale łatwo je odmłodzić ogławiając, suche też można powycinać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
PawelGawel 07:26, 14 wrz 2020

Dołączył: 13 wrz 2020
Posty: 5

To normalne, że zasychają gałązki, które mają mniej światła Wierzby szybko się starzeją, ale łatwo je odmłodzić ogławiając, suche też można powycinać

Czyli nie jest jeszcze tak źle?
MartaKOL 09:58, 06 cze 2023

Dołączył: 13 sty 2022
Posty: 16

Dzień dobry,

Co to za choróbsko zaatakowało moją wierzbę?
W zeszłym roku była mocno podcięta, pięknie odbiła a w tym roku całe liście pozwijane.
Czy macie pomysł co to może być?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies