Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Basieksp 23:14, 23 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
JoanNa napisał(a)
Hebe?hmm kojarzyłam tą roślinę jako bardzo wrażliwą na mróz a tu wlaściciel mówi, że to już ileś lat rośnie, ale nie pamięta nazwy. Jesteśmy w Karwii, więc to nie jest najcieplejszy rejon Polski, ale sprawdzę to hebedziękuję


Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje. Ono też kwitnie ma takie białe kwiatki, tu na zdjęciu jakby te kwiatostany już uschły. Ale sprawdź sobie jeszcze ja mam u siebie dwa rodzaje hebe, jedno właśnie to, a drugie widłakowate. Rosną w ogrodzie, mieszkam na północy kraju, z zimami u nas różne.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
JoanNa 07:51, 24 sie 2023

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
Basieksp napisał(a)


Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje. Ono też kwitnie ma takie białe kwiatki, tu na zdjęciu jakby te kwiatostany już uschły. Ale sprawdź sobie jeszcze ja mam u siebie dwa rodzaje hebe, jedno właśnie to, a drugie widłakowate. Rosną w ogrodzie, mieszkam na północy kraju, z zimami u nas różne.

Poczytałam co nieco i faktycznie inne zdjęcia pasują do tej krzewinki Jestem nią oczarowana, bo to całkiem ładna alternatywa dla bukszpanu a odpada tu problem ze szkodnikami typu ćma bukszpanowa. Jedyny 'minus' to że wolno rośnie, ale to nie takie straszne. Mieszkam w łódzkim, więc przy okrywaniu na zimę przez pierwsze lata u mnie też powinna dać sobie radę. Dziękuję za pomoc!
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
sylwia_slomc... 13:31, 24 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Damian86 napisał(a)
Witam szanownych forumowiczów
A czy ktoś rozpoznaje to drzewo?


Odsyłam i proszę o pomoc do wątku który założyłem , poniżej link:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11684-uszkodzone-drzewo-przez-wandali

Może być klon jesionolistny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:34, 24 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
JoanNa napisał(a)
Witam, czy ktoś jest w stanie rozpoznać jakie to krzewy? Ten drobnolistny dorasta do około 60cm wysokości-jest zimozielony i ma zasuszone 'kwiatostany' .


Drugi (z czerwonymi owocami) w aplikacji PlantNet podpowiada się jako wiciokrzew pomorski, ale jakoś nie mam przekonania..

jest to jakieś pnącze, które poprzerastało trzeci krzew-chyba krzewuszkę?? Widac juz tylko pozostałosci zasuszonych kwiatostanów.

Z owockami o ile to pnącze to wiciokrzew, jeśli nie pnącze to może jakaś trzmielina, pierwsze fotki Hebe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoanNa 22:16, 25 sie 2023

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
Dziękuję za pomoc
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
ewde 09:29, 28 sie 2023


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Kochani. Może ktoś rozpozna to drzewo. Ma teraz mnóstwo owoców i wygląda niesamowicie



____________________
ewde
JoanNa 12:45, 28 sie 2023

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
A to nie jest jakaś kalina? Te owoce potem chyba czarne się robią.
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
ewde 14:08, 29 sie 2023


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Będę obserwować. Listki podobne do kaliny sztywno listnej, ale owoce mają długie grona. Wydaje mi się, że kalina ma bardziej skupione gronka
____________________
ewde
hankaandrus_44 14:35, 29 sie 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Czeremcha amerykańska- nie jestem pewna, ale może to być,
trzeba sprawdzić. Owoce po dojrzeniu nadają się na soki i nalewki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 15:42, 29 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Też myślę tak jak Hanusia, że to czeremcha. Nawet chciałam ją zaprosić do ogrodu, bo ładnie wygląda i przebarwia się jesienią ale ona dość ekspansywna jest, tak wyczytałam i zrezygnowałam z niej.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies