Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

taiyo 18:20, 10 paź 2018

Dołączył: 03 lis 2016
Posty: 13
Witam
Proszę o pilną pomoc, czy to są buki atropunicea?

Chciałbym je na żywopłot, i drugie pytanie czy taka wysokość sadzonki jest dobra?

Zakupiłem je jako buki pospolity atropunicea sprzedający podał wysokość 25-50 cm a są dużo wyższe.

Dzisiaj odebrałem przesyłkę proszę o pilną pomoc!!!






____________________
Palędzie
taiyo 11:00, 11 paź 2018

Dołączył: 03 lis 2016
Posty: 13
ktoś coś pomoże???
____________________
Palędzie
Gardenarium 19:33, 11 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy to są buki Atropunicea. Ta odmiana ma bordowe liście, a te raczej są zielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
akita 18:19, 14 paź 2018


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53
Witam.
Kupiłam krzewy ale jak zwykle w naszym ogrodniczym nie zaopatrzono ich w etykiety.
Czy ktoś poznaje co to jest?


____________________
taiyo 14:03, 15 paź 2018

Dołączył: 03 lis 2016
Posty: 13
Witam,

Sadzonki, o których wcześniej pisałem chciałbym dzisiaj posadzić jako żywopłot, co ok 15-20 cm.

Pytanie czy je ciąć w tym roku czy na wiosnę i na jaką wysokość?

Pozdrawiam
Szymon
____________________
Palędzie
Gardenarium 22:12, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karolina_karolina napisał(a)
Podczas inwentaryzacji spotkałam takie oto drzewko. Jak już owoce mi gdzieś pasują to liście niekoniecznie, i na odwrót.
Proszę o pomoc.


Jabłoń ozdobna, ale jaka i gatunek lub odmiana - nie wiadomo bo do tego potrzebne są jeszcze kwiaty. A tego brak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiulek79 11:56, 23 paź 2018

Dołączył: 23 paź 2018
Posty: 1
Witam, Czy ktoś zna tę roślinę?
Te jasnozielone "kwiaty" pojawiły sie jesienią.
Roślina jest zielona przez cały rok i ma specyficzny zapach. Rośnie dosyc szybko, dostałam ją w zeszłym roku i miała wtedy moze z 5 listków
zoska79 12:38, 23 paź 2018

Dołączył: 23 paź 2018
Posty: 1
Witam, Czy ktoś zna tę roślinę?
Te jasnozielone "kwiaty" pojawiły sie jesienią.
Roślina jest zielona przez cały rok i ma specyficzny zapach. Rośnie dosyc szybko, dostałam ją w zeszłym roku i miała wtedy moze
z 5 listków,
cobra 21:45, 23 paź 2018

Dołączył: 23 paź 2018
Posty: 1
Witam wszystkich

To mój pierwszy wpis.

Mam problem z rozpoznaniem drzewka w ogrodzie. Jest szansa że sprzedano mi nie to co chciałem. Na początek nie zdradzę co chciałem aby nic nie sugerować. Mogę tylko powiedzieć że jest to szczepione na pniu około 200cm wysokości.
Liście wyglądają jak poniżej. Dzisiaj już ciemno i nie zrobię lepszych zdjęć



Gardenarium 18:03, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zoska79 napisał(a)
Witam, Czy ktoś zna tę roślinę?
Te jasnozielone "kwiaty" pojawiły sie jesienią.
Roślina jest zielona przez cały rok i ma specyficzny zapach. Rośnie dosyc szybko, dostałam ją w zeszłym roku i miała wtedy moze
z 5 listków,


Ciemiernik cuchnący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies