Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Gardenarium 18:04, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cobra napisał(a)
Witam wszystkich

To mój pierwszy wpis.

Mam problem z rozpoznaniem drzewka w ogrodzie. Jest szansa że sprzedano mi nie to co chciałem. Na początek nie zdradzę co chciałem aby nic nie sugerować. Mogę tylko powiedzieć że jest to szczepione na pniu około 200cm wysokości.
Liście wyglądają jak poniżej. Dzisiaj już ciemno i nie zrobię lepszych zdjęć





Jakaś robinia. Zapewne kulista skoro szczepiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Geodeta 06:34, 03 gru 2018

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 7
Cześć wszystkim. Podczas inwentaryzacji 1000 drzew napotkałem na kilka sztuk z którymi mam problem. Może forumowicze troszkę mnie nakierujecie ?

1. (być może czereśnia ?)




2. (myślałem, ze to iwa, ale chyba jednak nie)




3. (nie wiem co to może być)





4. (brak mi pomysłu)





5. ( może też jakaś wiśnia/czereśnia ?)



6. (też nie wiem w jakim kierunku szukać :/)


Miki 17:27, 16 gru 2018

Dołączył: 16 gru 2018
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim forumowiczom

Nazywam się Paweł i pochodzę ze Szczecina. Szukałem w internecie informacji o drzewach, które rosną na mojej niedawno kupionej działce. Przypadkowo trafiłem na to forum i pomyslałem, że może ktoś potrafiłby rozpoznać jakie rodzaje drzew znajdują się na zamieszczonych zdjęciach? Niestety ze względu na porę roku drzewa są bez liści. Jedno z tych drzew to na 99% procent olsza, ale nie jestem co do tego przekonany, to drugie to też raczej olsza, ale też nie wiem tego na 100%.
W każdym bądź razie jeżeli już to sądząc po szyszeczkach są to na pewno dwie różne odmiany tego drzewa. Jakie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Nie wiem, czy post umieściłem tam gdzie powinienem.
Gardenarium 11:19, 19 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Topola osika często występuje i podpada pod to. 9-10 zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paradas 00:05, 25 sty 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432


Proszę o identyfikację rośliny z zrzutu ekranu filmu
frezja 17:02, 17 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kwitnące o tej porze drzewko...co to jest? czy to kalina wonna?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
kamil_kluczbork 20:17, 22 mar 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Witam serdecznie. Jedni mówią bukszpan drudzy ligustr. A wy kochani jak uważacie?. Co to za krzew?

____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
frezja 22:21, 22 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
U mnie ligustr jajolistny,niby podobny, ale listki inaczej się układają.

____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 07:35, 23 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamil_kluczbork napisał(a)


Witam serdecznie. Jedni mówią bukszpan drudzy ligustr. A wy kochani jak uważacie?. Co to za krzew?



Uważam, że to bukszpan. Na 200%. Albo odmiana Aurea, albo zagłodzony, albo chloroza i dlatego zmienia barwę. Wsadź go do doniczki w dobrą ziemię, lub do gruntu, jak zacznie puszczać listki mając żyzne podłoże, od razu się zmieni wygląd na lepsze.

To bukszpan który został z jakiegoś powodu przycięty do zera, tylko ta jedna gałązka pozostała. Widać, że u nasady pnia puszcza nowe listki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grinnn 13:14, 10 kwi 2019

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 11
Witam serdecznie, proszę o pomoc w identyfikacji odmiany niżej przedstawionej magnolii. Jak to odmiana? (-: (ALEXSANDRINA, SUPERBA, SPECIOSA???? A MOŻE JESZCZE INNA)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies