Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Izabela36 20:40, 26 mar 2020

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Co to jest za drzewo podsadzone turzycami? To z tegorocznej Gardenii.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
ZbigniewG 19:14, 30 mar 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
liściaste (raczej)
a może tylko gałęzie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
deszczowymaj 19:17, 30 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Izabela36 napisał(a)
Co to jest za drzewo podsadzone turzycami? To z tegorocznej Gardenii.


Pokrojem przypomina Świdośliwę lamarcką
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
stasik 18:26, 02 kwi 2020

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Co to za drzewko?
nataszka267 09:42, 11 kwi 2020

Dołączył: 11 kwi 2020
Posty: 1
Cześć! Miło mi wszystkich poznać
W domu umiem zająć się kwiatami, ale w ogrodzie nie mam pojęcia co jest czym.. a przyszło mi zająć się ogrodem teściów. Jest już stary.. krzewy duże, drzewa też. A mi przyszło się z nimi zmierzyć. Zacznę więc od najpilniejszej rzeczy: rozpoznaniu roślinki której coś dolega patrząc po liściach. Co to za roślina?
malcolm1986 17:06, 14 kwi 2020

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie,

proszę o pomoc w rozpoznaniu co to za odmiana wierzby ?
Rośnie już od wielu lat, ale nikt nie wie jaki to dokładnie gatunek.

Chciałbym również się dowiedzieć jak i kiedy ciąć to drzewko.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !


MateuszCOMPANY 12:20, 15 kwi 2020

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 2
Witam
Proszę o pomoc w ustaleniu co to za drzewko
grs 14:58, 15 kwi 2020

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 2
Trzy lata temu kupiłem w miejscowym ogrodnictwie małe drzewko - ok. 1,2m. Sprzedawca zapewnił mnie, że to lipa. Zrobiło mi się w ogrodzie akurat miejsce po innym drzewku, więc zdecydowałem się kupić. Lubię lipy, zwłaszcza gdy kwitną.
W ubiegłym roku jednak nieco zwątpiłem bo na drzewku pokazał się pojedynczy kwiat, przypominający raczej męskie kwiaty leszczyny.


Liście moim zdaniem są jednak identyczne z liśćmi lip rosnących w okolicy.
Drzewko rośnie dosyć szybko. Dziś ma ok. 3 m, pojedynczy, wyraźny pień i dość regularną, jajowatą koronę.
W tym roku na jednej gałązce znowu zauważyłem taki sam kwiat, tym razem potrójny. Od kwiatu leszczyny różni się jednak troszeczkę. Jest sztywniejszy i bardziej zwarty. Kwiaty leszczyny, które również mam na działce są bardziej wiotkie,kruche i zwisające. Wkleję tu jeszcze dwa zdjęcia z tego roku.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/200/2008019/thumb_original.jpg
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/200/2008020/thumb_original.jpg

Drzewko ma gładką, błyszczącą korę w drobne poprzeczne prążki. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to za drzewko? Mam ciągle nadzieję, że to jednak lipka a pojawiające się pojedyncze kwiaty to jakiś wybryk natury

PS: Nie wiem, co zrobiłem nie tak, że dwa ostatnie zdjęcia wkleiły się w postaci linków?
Andrzej_ 20:49, 15 kwi 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
MateuszCOMPANY napisał(a)
Witam
Proszę o pomoc w ustaleniu co to za drzewko

wiąz "camperdownii"
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Ivo 12:33, 20 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Hortensje bukietowe kupione jesienią 2019. Zapisałam ich nazwy, ale plik xls jest uszkodzony. Chcę dokupić kolejne, obsadzić rabatę Miskant - tylko nie mam pojęcia jakie to były, czy limonka, vanilki, czy inne i jak to zgodnie teraz skomponować. Pomożecie na podstawie tych słabych zdjęć? czy może muszę czekać do lata i wtedy obserwować


____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies