Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Agawa - pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Agawa - pomocy

asik 17:04, 03 cze 2014

Dołączył: 03 cze 2014
Posty: 4
Witam serdecznie, poniżej zdjęcia moich agaw. Dostałam je rok temu, przezimowały bez problemu. Od 2 tygodni obserwuję, że liście opadają ku ziemi i pojawiają się na nich żółte plamy. Po przeczytaniu wielu postów domyślam się, że mają za mokro (ostatnio bardzo dużo pada). Co robić? Czy już powinnam je przesadzać do suchego podłoża (przeraża mnie ta perspektywa ), czy nie panikować i poczekać na lato i słońce. Przecież w końcu kiedyś muszą przyjść....Jak osuszyć ziemię, skoro ciągle pada...







Toszka 18:16, 03 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trzeba im parasol/daszek/namiot zrobić i opryskać p/grzybom.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asik 18:21, 03 cze 2014

Dołączył: 03 cze 2014
Posty: 4
A nie przesadzać na razie?
Gardenarium 21:20, 03 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie jest grzyb. To są oparzenia słoneczne spowodowane zbyt szybkim wystawieniem na słońce. Zimą stały w cieniu, a teraz mają palące słońce. Tego już nie naprawisz te oparzenia nie zginą, potem te liście utniesz.

Zanim wystawisz - cieniuj, stopniowo przyzwyczajaj do słońca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asik 11:14, 04 cze 2014

Dołączył: 03 cze 2014
Posty: 4
Dziekuje bardzo za odpowiedź. Kamień spadł mi z serca, bo myślałam, że zmarnowałam takie piekne agawy, że za mokro, że korzenie przegniły, że nic z nich nie będzie. Pozdrawiam serdecznie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies