Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Sposób na odgrodzenie się od sąsiadów / zakątki w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sposób na odgrodzenie się od sąsiadów / zakątki w ogrodzie

Ania_ogrodni... 12:51, 10 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378


Szukam pomysłu, inspiracji na zagospodarowanie tego terenu i równoczesne odgrodzenie się od sąsiadów. To jest widok z tarasu naszego domku działkowego. Dźwiękoszczelne odgrodzenie nie wchodzi w grę ( strasznie klną) ale chociaż wizualne .

Mam dwie koncepcje:
1: mam kupione trzy kratki/pergole 180/180, i wtedy obsadzić czymś szybko piennym,
2: lub tam wsadzić rządek tujek wystarczyło by około 7 sztuk, a pergole wykorzystać tutaj bliżej tworząc jakiś ładny zakątek, obsadzony ładnymi roślinami piennymi i nie piennymi nie koniecznie szybko rosnącymi. Przed siatką sąsiadów na tą chwilę jest od lewej kompostownik dwie wiśnie, jabłoń, pomiędzy dwa warzywniki. Na środku jedynie nie do ruszenia jest kwietnik po starej brzoskwini. Sąsiedzi są od strony północnej działki.

Proszę nie zwracać uwagi na tą trawę i chwasty/ to część działki nad którą dopiero rozpoczęliśmy pracę. I na łyse doniczki, niestety surfinie wykopali złodzieje.
Zaraz postaram się podać wymiary tego terenu.

____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 12:59, 10 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Już mam wymiary 9 metrów od tarasu do siatki, 8 metrów szerokość. Po szerokości po lewej stronie jest siatka / koniec działki. Po prawej wyspa z wielkimi tujami. Poszukam jeszcze dodatkowych zdjęć.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Gardenarium 15:09, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania_ogrodniczka napisał(a)





Proponuję usunąc ten pieniek na środku, a sąsiadów wysłonić strzyzonym ekranem z cisów, grabów lub irgi błyszczącej, a nawet choiny kanadyjskiej, przed nimi hortensje bukietowe, łany żurawek, host, turzyc i bylin kwitnących.

W prawym górnym rogu, niski ekranik wydzialający prostokątny lub okrągły placyk, przed nim lawenda. Na lewo trzemieliny pienne.

Pisałaś rośliny "pienne" na płot ale chyba chodziło ci o pnące??




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_ogrodni... 17:14, 10 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Bardzo dziękuję za piękną wizualizację mojego skrawka ziemi. Bardzo ładny ten zakątek.
A czy coś z wykorzystaniem pergoli/kratownic, bo już zakupione czekają na wykorzystanie. Jak myślicie? Czy dać je gdzie indziej?
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies