Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

marysiak 14:21, 02 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
A teraz pomóżcie co i jak można posadzić tutaj


Dostałam ostatnio trochę host, podzieliłam i posadziłam narazie tak, co by się nie zmarnowały. Odchwaściłam rabatkę i chciałabym teraz coś tu wkomponoować.
Myślałam o hortensjach limkach albo anabelkach (która lepsza?), trawach, lawendzie i żurawkach. Hosty też bym tu chciała mieć, ale oczywiście są do przesadzenia. Miejsce to jest dosyć nasłonecznione. tuje się rozrosły nieco, ale jak to czym je podsadzę podrośnie będę je podcinać.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
ModraSowa 14:39, 02 lip 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Cześć Marysiu. Niespodziankowa róża, piękna.
Hortensje obie ładne ale limka ma sztywniejsze pędy i sie nie pokłada.
Jeśli słonecznie przed tujami, to czy dobrze dla host? one chyba cieniolubne bardziej.
Ale kancik, pierwsza klasa
____________________
Ania Ogród to życie
tabliczkazna... 15:01, 02 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Hej, dobrze Sówka pisze, schowaj hosty do cienia, bo zmarnieja zanim znajdziesz im kwaterę

Jak patrzę na to miejsce to widzi mi sie cos kolorowego, kwitnacego, niekoniecznie hortki. Jakie kolory lubisz?
Tak w pierwszej chwili to widzę tu liliowce, a w dole zurawki. Ale moze za długo dziś siedziałam u Lukasza
____________________
Marta
marysiak 21:42, 02 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Dzięki. Generalnie lubię kolorowo, ale tutaj bardziej widzi mi się biel ew. róż. Lawendę raczej tą jaśniejszą jeśli już. Jeśli chodzi o hosty to u znajomej rosły wszędzie. Wszystkie miały się super. Więc w sumie mogłabym zaryzykować te kilka sztuk jakby się z czymś dobrze zagrało. Tylko z czym.
Ja jeszcze o trawach myślałam.
Do Łukasza też zaglądam, jest mega kolorowo i soczyscie
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 12:49, 05 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Po tej słonecznej stronie zrobię chyba rabatkę różaną w towarzystwie lawendy i może trawek.
A co myślicie o tym miejscu. Tu chyba czegoś brakuje, tylko czego???
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Gardener27 22:08, 05 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ja bym poszedł w klasyke która zawsze sie broni Obwódka z bukszpanu a w środku albo lawenda albo róże np Bonica Tylko tego świerka trzeba by przesadzić
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marysiak 22:32, 05 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
hm, warte przemyślenia, szczególnie obwódka z bukszpanu. Tam cień jest w zasadzie cały dzień, więc cieniolubne potrzebne. Chciałam coś dosadzić, bo to wszystko jakoś płasko wyszło
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Gardener27 22:39, 05 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Rozumiem Cienista rabata To może hortensje ogrodowe po obu stronach świerka

Wydaje Ci się tak że to płasko wygląda bo rośliny jeszcze młode Hosty jak podrosną to zagają cały tył a żórawki też podwoją swoja masę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa4 23:59, 07 lip 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Wpadłam się przywitać i będę Cie odwiedzać działka nie duza to ją szybko obsadzisz .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
marysiak 08:11, 12 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Cześć Ewo, zapraszam, chociaż u mnie ostatnio mały zastój bo niewiele bywam w domu.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies