Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

Tess 10:51, 16 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
marysiak napisał(a)
To jest część za domem
lewa strona [img
prawa strona [img

Przy domku dzieciaków posadzone są winogronka.

Natomiast w najbliższym czasie chciałabym podsadzić cosik pod tujami. Myślałam trochę o hortensjach, tawułkach, no i rzecz jasna żurawkach i trawach. Nie wiem za bardzo jak to zrobić żeby było ładnie. Nie mam tam również miejsca zbyt wiele. Po prawej stronie jest przejście na przód działki, a po lewej dojście do kranu.


Przede wszystkim podaj, ile masz tam miejsca. Bo "niezbyt wiele" to dość nieprecyzyjna miara jest

Jesli mogę swoje trzy grodsze wtrącić, to razi (moim zdaniem) różny kształt rabat (jagodnik łukowaty, warzywnik prostokątny).
Ponieważ preferuję formy geometryczne, w jagodniku zlikwidowałabym ten łuk.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
marysiak 11:35, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Tess, dzięki za odwiedziny. Masz rację, nie jestem zbyt pracyzyjna. Myślę, że przed tujami ok 1,5 metra maksymalnie, tak po prostej lini. Muszę dorobić jeszcze kilka zdjęć, żeby dobrze pokazać ten kawałek.
Z tym jagodnikiem dałaś mi do myślenia. W sumie jego kształt powstał spontanicznie, poprosiliśmy koparkowego, żeby wybrał trochę ziemi pod ten jagodnik, powstał dół mniej więcej takiego kształtu,który jakiś czas był zbiornikiem melioracyjnym, potem go zasypaliśmy i posadziliśmy borówki.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 11:35, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Tess, dzięki za odwiedziny. Masz rację, nie jestem zbyt pracyzyjna. Myślę, że przed tujami ok 1,5 metra maksymalnie, tak po prostej lini. Muszę dorobić jeszcze kilka zdjęć, żeby dobrze pokazać ten kawałek.
Z tym jagodnikiem dałaś mi do myślenia. W sumie jego kształt powstał spontanicznie, poprosiliśmy koparkowego, żeby wybrał trochę ziemi pod ten jagodnik, powstał dół mniej więcej takiego kształtu,który jakiś czas był zbiornikiem melioracyjnym, potem go zasypaliśmy i posadziliśmy borówki.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 12:10, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Przejście obok domu, docelowo ma być tu trawka, ale przed nami jeszcze robienie podbitki, więc na razie się wstrzymałam. Przy siatce mam rabatkę, a na niej straszny bałagan. Można by ja nazwać "dary losu", bo co dostałam, co mi się spodobało to teraz tu rośnie - głównie byliny. Mam tam również dwie porzeczki szczepione na pniu i agrest, który niedawno zjadły mi zielone gąsienice o czym pisałam tu http://www.ogrodowisko.pl/post/1198149. Po oprysku uczta się zakończyła. [img
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 12:15, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Druga strona wygląda tak
To miejsce też bym chciała jakoś ubogacić.
Jeśli macie pomysły, albo inspiracje to wszystko przyjmuję z wdzięcznością
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Tess 14:04, 16 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O kształcie jagodnika myśl, ale nie rób nic pochopnie i na szybko.
Wiem, że chce się mieć pieknie szybko i na już, ale z doświadczenia wiem też, że dopiero po jakimś czasie przebywania na O. cżłek wie, co chce mieć u siebie.
Bo najpierw chce się miec wszystko

Co ile centymetrów sadziłas tuje?
Bo mi się widzi, że gęsto są.

Zamierzasz je ciąć? Bo nie cięte strasznie szerokie rosną. Zajmą Ci dużo miejsca.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:11, 16 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Przyjrzałam się planikowi i zdjęciom i moim zdaniem masz mnóstwo miejsca

Jakie wymary ma ogród?

Widziałaś ogród dla roślin o mocnych nerwach Gabisi?
Ma bardzo mały ogród, a cudnie go urzadziła.

A, i zrób fotkę na ścinę domu z kranem. Żeby mozna było zobaczyć, jaką się da tam rabatę zrobić.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:17, 16 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
I zapytam jeszcze: okolice Warszawy z której strony?
Może być na PW.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
marysiak 14:20, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Teresko, tuje przycięłam w tym roku od góry, ponieważ zależało mi, żeby się zagęściły i tak też się stało. Myślę że stąd wrażenie że bardzo gęsto. Sadziliśmy je dwa lata temu i były mniej więcej wysokości siatki, dosyć luźno jak mi się wtedy wydawało, bo co ok.60 cm.
Działka jest prostokątem, dłuższy bok to chyba 30m, a krótszy 15m. Cała działka to 750mkw
Ogrodu Gabisi nie widziałam jeszcze, ale zaraz znajdę
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Tess 14:28, 16 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
15 metrów szerokości to mnóstwo miejsca na rabatki

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies