Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Niskie krzewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Niskie krzewy

11:45, 14 cze 2014
Cześć,

potrzebuję Waszych sugestii w temacie niskich krzewów, które będą tworzyły ładne plamy kolorystyczne. Mam na myśli krzewy typu tawuła japońska, trzmielina - łatwe w uprawie, lubiące cięcie (bo ja lubię ), cieszące oko cały sezon. Potrzebuję zapełnić powierzchnię pomiędzy krzewami na pniu. O ile żółtolistnych krzewów jest stosunkowo dużo, to z czerwieni oprócz berberysów nie znalazłam nic. Musi być niski i dający się ujarzmić, żeby się nie rozrastał w górę i zbytnio na szerokość, niebieskolistne też mile widziane.
Mam następujące krzewy:
-tawuła japońska 'Goldmound'
-berberys 'Bagatelle' i 2 jakieś jeszcze nieokreślone odmiany
-pieris 'Variegata'
-trzmielina 3 kolory
Aha! Iglaki też mogą być - karłowate i wolnorosnące.
Proszę o sugestie.
LIRA 11:51, 14 cze 2014


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witaj

Świerk conica wolno rosnący o ładnym pokroju
Kiścień nie wysoki krzew zimozielony przebarwiający liście na czerwono-rudo
nie rozrasta się zbytnio na boki mam taki u siebie i jest super .
pozdrawiam
____________________
Ogród z przypadku
12:23, 14 cze 2014
Dziękuję Lira, właśnie o coś takiego mi chodzi. Nie znałam tego krzewu.
Pozdrawiam
MiraR 13:17, 14 cze 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Witaj
Są też niskie miniaturowe azalie,tworzą fajne plamy kolorystyczne a do tego ślicznie kwitną wiosną.
Niskie odmiany krzewuszki chociażby odm 'Monet',ma fajne niespotykane trójkolorowe listki.Bordowe listki ma 'Nana Purpurea',można też spotkać krzewuszkę 'Cappucino' o czekoladowych liściach,następna to 'Nana Variegata' o zielonych listkach z białym obrzeżem.Oczywiście wszystkie weigele kwitną.Można je śmiało ujarzmiać po przekwitnięciu tworząc zwarte niskie krzewy.
Irgi też są miniaturowe chociażby irga szwedzka 'Juliette',listki ma zielone z białym obrzeżem,starsze z dodatkiem czerwieni.
Wszelakie pięciorniki tworzą fajne krzaczki i kwitną w różnych kolorach.No i jak napisałaś berberysy niskich odmian i tawuły.Do koloru do wyboru.
Iglaków też jest sporo wolnorosnących i nie za mocno rozrastających się,mi podobają się te:
Jałowiec łuskowaty 'Blue Star' (jest niebieski)
Jałowiec rozesłany 'Nana' (jasna zieleń)
Jałowiec płożący 'Glacier' (niebieski)
Jałowiec pośredni 'King of Spring' (złocisto żółte przyrosty)

Mam nadzieję,że pomogłam
Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 14:31, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może coś z tego artykułu o roślinach okrywowych

Masz tutaj ogromną listę roślin

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
23:13, 14 cze 2014
Fajnie, dziękuję za konkretne propozycje. Mira, zainteresowały mnie krzewuszki, bo dotąd znałam tylko te duże, klasyczne odmiany - dzięki! No i przecież wrzosy i wrzośce - dziękuję pani Danusiu za linka! Spisałam i w poniedziałek ruszam na zakupy.

Dalsze propozycje jednak mile widziane, bo nie wiem co znajdę w sklepie.

Gardenarium 23:23, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co było w sklepie należy zweryfikować pod kątem okrywania gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
10:19, 15 paź 2014
Zrezygnowałam z wypełniania całości, nie poszłam w wysycanie pustych miejsc, wszystko się pozmieniało.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies