Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glebie z wykopu

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glebie z wykopu

gemciu83 22:08, 22 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
To już wolałbym obornika dowieź i to od serca i przeorać głęboką orką a z trawnikiem wstrzymać się na za rok.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Sarahcon 11:45, 23 cze 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
A może być obornik granulowany? Sąsiedzi mogą narzekać na zapach.
____________________
Aneta - Moje marzenie
waldek727 13:24, 23 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Warstwie gleby wybranej z wykopu wogóle nie staraj się przywrócić życia biologicznego pnieważ będzie to daremny trud. Taką ziemię wykorzystuje się przy budowie nasypów pod autostrady i linie kolejowe, a nie tworzy się z niej wierzchniej, urodzajnej warstwy gleby w ogrodzie. Patrzac na fotki i sposób jej ułożenia widzę jeszcze inne poważniejsze zagrożenie dla Twojego ogrodu. Wody opadowe będą z upływem czasu spływały po takiej glebie jak po asfalcie przyczyniając się do podtopień. Naprawdę nie wiem co mam Ci w tej sytuacji poradzić, ale nie bagatelizuj tego stanu rzeczy.
Dzieląc się własnym doświadczeniem na forum i ucząc się na błędach innych zajrzyj do tego wątku , aby sobie uświadomić jak zła gleba, niepoprawnie wykonana niwelacja terenu, oraz źle zaprojektowana architektura ogrodowa może uprzykszyć życie w wymarzonym ogrodzie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 14:25, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sarahcon napisał(a)
A może być obornik granulowany? Sąsiedzi mogą narzekać na zapach.


Nie, bo to zbyt mało materii organicznej, granulki możesz dodawać do dołka podczas sadzenia róż, albo do podsypania, ale nie do naprawy tak dużego błędu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sarahcon 15:36, 23 cze 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
A jaką warstwę humusu musiałabym nawieźć na tą martwicę aby trawa mi zakiełkowała i abym mogła cieszyć się trawnikiem?
Po przeanalizowaniu wszystkich rad chyba wstrzymam się z siewem do przyszłego roku. Sprawdzę jej kwasowość, jeśli będzie potrzeba to posypię wapnem i w przyszłym roku przywiozę lepszą ziemię. Zastanowię się nad tym obornikiem.
Waldek727 spad działki jest tylko w jednym miejscu. Mieszkamy już tam 30 lat i nigdy nie było podtopień.
____________________
Aneta - Moje marzenie
Gardenarium 15:48, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwasowość nie ma tu w sumie nic do rzeczy, tutaj urodzajność, zasobność jest potrzebna, a nie kwasowość. Gleba jest jałowa. Trzeba to zapewnić.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sarahcon 09:44, 21 lip 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Tak jak radziła Danusia posiałam w niektórych miejscach łubin i wykę i przekopałam z ziemią kilkuletni kompost ze skoszonej trawy od sąsiadów. Tylko takie rozwiązanie mogłam zastosować w tej sytuacji mi dostępne. Zaczekam do przyszłego roku z dalszymi pracami a na razie tak to chyba zostawię.
____________________
Aneta - Moje marzenie
gemciu83 15:55, 21 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Bardzo dobra rada !
Lucerna też się nadaje tak na przyszłość.

Ponadto warto użyźniać jałowe gleby tak na przyszłość.
Posypywanie tej gleby popiołem drzewnym też pomoże dostarczając minerały.

Obornik świński lub bydlęcy lub trawa koszona wprowadzona do podłoża i potraktowana głęboką orką na zimę wiosną da efekt na kilka lat.

Zawartość czystego składnika azotu w 1t obornika ww/ to 4,3kg, a w trawie skoszonej min. 8kg. + dużo próchnicy = poprawa żyzności, o której G mówi.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Sarahcon 16:55, 21 lip 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Teraz przynajmniej zielono dziękuję za rady. Bez Was pewnie bym siała od razu trawę a potem podlewała własnymi łzami
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 14:06, 28 lip 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Teraz zastanawiam się kiedy skosić i przekopać to zielsko? Na jesień czy wiosną? Co radzicie?
____________________
Aneta - Moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies