Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nawadnianie przydomową oczyszczalnią ścieków

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawadnianie przydomową oczyszczalnią ścieków

arek112 16:41, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 2
Cześć,
zastanawiam się nad zamontowaniem przydomowej oczyszczalni.
Chciałbym aby moją oczyszczalnią ścieków móc podlewać mój ogród.
Czy ktoś stosuje taką oczyszczalnię do nawadniania ogrodu ?

tetmajer11 22:42, 11 cze 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 2
Witaj Arek,
ja mam coś takiego, ale do wody tzw. szarej czyli z umywalek, prysznica i wanny. Mój system składa się zbiornika zbierającego-osadnika i z podłączonych do niego rur drenażowych owiniętych agrowłókniną puszczonych z niewielkim spadkiem pod trawnikiem. Głębokość położenia rur względem trawnika to 40-10 cm, a na końcu rura jest otwarta i wylewa się do niewielkiego zbiornika wodnego. System użytkuje już 5 lat. Początkowo cała wodą lecąca rurami wchłaniała się nie dolatując do końcowego zbiornika, ale z czasem rury uległy zamuleniu, mimo używania specjalnych preparatów i teraz większa część wody spływa do zbiornika. Musisz rozważyć dwie rzeczy;
1. taki system nadaje się do podlewania wszystkiego co się korzeni w strefie położenia rur, bo aby podlać np.trawnik musiałbyś rozkładać po samej powierzchni wówczas podczas mrozów nie mógłbyś używać tego systemu.
2. zapach. U mnie woda, która wpływa w ten system jest względnie czysta, a i tak wydziela pewien zapach. A jaki zapach będzie wydzielać woda z twojej oczyszczalni. To może być uciążliwe dla użytkowników ogrodu.
____________________
zielono mi
karlos 09:15, 24 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
arek112 napisał(a)
Cześć,
zastanawiam się nad zamontowaniem przydomowej oczyszczalni.
Chciałbym aby moją oczyszczalnią ścieków móc podlewać mój ogród.
Czy ktoś stosuje taką oczyszczalnię do nawadniania ogrodu ?



W żadnym wypadku taka woda nie nadaje się do podlewania !!! Wystarczy że oczyszczalnia na chwilę zaburzy swoją pracę i podlejesz sobie ogród groźnymi bakteriami, a chyba użytkujesz ogród, masz dzieci, gości czy zwierzęta. Można ewentualnie puścić drenaż pod ziemią np pod żywopłotem.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies