Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu

anna_p_k 08:53, 01 lip 2014


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Witaj wpadłam z rewizytą i bardzo ładnie idą u Ciebie prace , już masz co pokazać i pielęgnować widzę, że Małą pomocnicę też masz tak jak ja ... w wolne miejsce może by pasowały żurawki Citronelle. Twój kącik wykończony żurawkami już pięknie się prezentuje.
____________________
Ogródowe-początki
Iwk4 09:16, 01 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bardzo pracowicie się robi. Ładne kompozycje. Teraz niech się tylko w słoneczku wybarwi.
____________________
Ogródek Iwony II
anita_kazmie... 22:35, 01 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Nabyłam dziś parę roślinek Żurawka i berberys miniaturka. Mam do obsadzenia na szybko taką rabatkę na której jest wisteria i właśnie doradzono mi na ogrodowisku w innym wątku żurawki albo berberysy w ciemnych kolorach.Nie wiem tylko jak porozstawiać no i oczywiście zakupiłam za mało jak to ja ale może w sobotę uda mi się jeszcze jakieś trawki dokupić i coś zakombinować
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Malgosik 23:05, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)
Dziś troszkę inna rabata,musiałam porozsadzać rośliny i zrobić miejsce na skalniak. Powiedzcie mi proszę co posadzić w tym wolnym miejscu? Myślałam o hortensji mam w donicy różowe dwie i będą za chwilę do wsadzenia w ziemie więc może one?a może bukietowe vanilla fraise?a może coś innego?
już mówię co tu jest bo jest zielono a więc 6 kul bukszpanu(tzn mają się zrobić kulki)berberysy karłowe czerwone i żółte które były w cieniu więc straciły kolor a teraz będą w słońcu bo to południe jest aha no i "s" z żółtego bukszpanu.
Chcę to wyłożyć białym kamieniem bo mi zostanie z poprzedniej rabaty którą widać w tle-jej wkrótce nie będzie.


Hej

Ja nie dawałabym tu hortensji i niczego wysokiego. Utrzymałabym na wysokości bukszpanów, by nie przytłumić tej roślinki na środku. No chyba że jakieś piórka trawek wystawałyby.
Może jakieś carexy biało zielone w skupisku.
A w środek kółka pod trzmieliną lawenda? Skoro tam słonecznie...

Odważna jesteś, pomyślisz i odrazu realizujesz, i to kilka rabat na raz.
Ja to się kręcę wokół projektu.....
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 23:08, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)
Nabyłam dziś parę roślinek Żurawka i berberys miniaturka. Mam do obsadzenia na szybko taką rabatkę na której jest wisteria i właśnie doradzono mi na ogrodowisku w innym wątku żurawki albo berberysy w ciemnych kolorach.Nie wiem tylko jak porozstawiać no i oczywiście zakupiłam za mało jak to ja ale może w sobotę uda mi się jeszcze jakieś trawki dokupić i coś zakombinować


Przedzieliłabym te berberysy i żurawki czymś jaśniejszym, by nie powstała zbyt duża ciemna plama.
A co podsadzasz? Pokaż koronę.
____________________
Ogród na glinie
anna_p_k 09:13, 02 lip 2014


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
też wczoraj zakupiłam żurawki i myślę nad ich ustawieniem można spróbować ustawienia że żurawki wszystkie razem a berberys osobno
____________________
Ogródowe-początki
Monic 09:16, 02 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ale rewolucja Ładnie to komponujesz
____________________
mój ogród Monika
anita_kazmie... 10:07, 02 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Malgosik napisał(a)


Przedzieliłabym te berberysy i żurawki czymś jaśniejszym, by nie powstała zbyt duża ciemna plama.
A co podsadzasz? Pokaż koronę.



Glicynia w drzewie więc jej liście są zielone w zasadzie bardzo jasno zielone prawie żółte więc dół mógłby być ciemniejszy-berberysy są to nie te purpule tylko orange. więc w słońcu też nie będzie za ciemno bo się wybarwią.
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
polinka 10:23, 02 lip 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Malgosik napisał(a)


Hej

Ja nie dawałabym tu hortensji i niczego wysokiego. Utrzymałabym na wysokości bukszpanów, by nie przytłumić tej roślinki na środku. No chyba że jakieś piórka trawek wystawałyby.
Może jakieś carexy biało zielone w skupisku.
A w środek kółka pod trzmieliną lawenda? Skoro tam słonecznie...

Odważna jesteś, pomyślisz i odrazu realizujesz, i to kilka rabat na raz.
Ja to się kręcę wokół projektu.....


Chciałam napisać podobnie
Carexy może ice dancy?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Malgosik 10:39, 02 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)



Glicynia w drzewie więc jej liście są zielone w zasadzie bardzo jasno zielone prawie żółte więc dół mógłby być ciemniejszy-berberysy są to nie te purpule tylko orange. więc w słońcu też nie będzie za ciemno bo się wybarwią.


no właśnie dla zielonej glicynii dobra taka ciemna skarpetka byłaby, tylko to dużo większy areał niż skarpetka, żeby nie było monotonnie. A może jednak właśnie będzie ładnie wyglądać glicynia na tle takiej bordowej plamy. Zastanawiam się tylko jak wysoko rośnie berberys, żeby nie było potem gór i dolin jak on wyrośnie do góry a żurawki nie. Najwyżej trzeba go ciąć.

Mimo wszystko przymierzyłabym pół rabaty z żurawek, a druga część prostokąta z berberysu. Na froncie żurawki, bo będą zimą, a berberysy wyłysieją.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies