Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

agata19762 11:13, 20 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
szalona Kobieta
demolki w ogrodzie to chyba u większości ogrodników
pokaż te zmiany
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Milka 11:29, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
SZaleństwo w ogrodzie i czytam, że nowe pomysły masz ja też, dosadzę magnolie, straciłąm 3 lata temu 3 i o tyle je powiększe, na razie miejsce na jedną znalazłam, ale mam problem, co wybrać, jedną mam na oku, ale pieruńsko droga za mini krzaczek..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 14:52, 20 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino, jak się ma Twój głóg dwuszyjkowy? Jak on rośnie? W jakim towarzystwie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 21:36, 21 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Sebek napisał(a)
Znowu Ci się koncepcja na przedogródek zmieniła?



Nieeeee to już teraz szczegóły .wyrzuciłam bukszpanowy żywopłotek i rodonki dałam do cienia za magnolie, a w ich miejsce róże 4 posadziłam .



babka napisał(a)

Prrr szalona Ciekawa jestem efektów, pokarzesz ??



Pokaże jak będzie efekt...jeszcze muszę korą wysypać . dopiero wożę kompost pod korę bo przecież tam żółciutka glina ,coś trzeba tę ziemię podrasować .




agata19762 napisał(a)
szalona Kobieta
demolki w ogrodzie to chyba u większości ogrodników
pokaż te zmiany


Agatka Jak będzie efeeeekt to pokażę , a po za tym okropnie nie czasowa jestem,wertykulacja jeszcze nie zrobiona ...a nawożenie potem ...aparatu nie mam czasu wziąć do ręki


Milka napisał(a)
SZaleństwo w ogrodzie i czytam, że nowe pomysły masz ja też, dosadzę magnolie, straciłąm 3 lata temu 3 i o tyle je powiększe, na razie miejsce na jedną znalazłam, ale mam problem, co wybrać, jedną mam na oku, ale pieruńsko droga za mini krzaczek..



Irenka a co to za magnolia ...poluj . ja Rusticę rubrę upolowałam za 40 zł
z tym miejscem to widzę wszyscy mamy problem



Pszczelarnia napisał(a)
Alino, jak się ma Twój głóg dwuszyjkowy? Jak on rośnie? W jakim towarzystwie?



Ewka głogu już nie mam . załatwił go grzyb i do tego stopnia że stracił liście w lipcu ,nie posadziłam już drugiego bo jednak to miejsce było nie dobre dla drzew , podmokłe . od dwóch lat są tam berberysy.
mogę jedynie ci poradzić że by głóg nie rósł w wilgotnym miejscu , bo wtedy łapie grzyba . musi być słońce i w miarę sucho . w Wadowicach rosną koło drogi i w takiej suszy że czasem mi ich szkoda było ,jednak tam są piękne i bujają ładnie a u mnie w mokrym miejscu zdechł po 5 latach zmagań a grzybem .


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
babka 21:47, 21 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Alinka zawilce dzis kupiłam. Honorine Jobert, sprawdzą się u mnie ??
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 22:06, 21 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ola u mnie rosną w glinie jak złoto ...już wyszły i to w zadowalającej ilości
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
babka 22:10, 21 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
alinak napisał(a)
Ola u mnie rosną w glinie jak złoto ...już wyszły i to w zadowalającej ilości

One się mnożą, kępy rozrastają czy trzeba je dzielić ?? Kupiłam 5 sztuk, gdybym wiedziała jaki rabat wytarguję to bym więcej kupiła
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 22:15, 21 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja przywiozłam aż z Wojsławic . dzielić można jak znasz zasady
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
07_Rene 22:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269

dopiero wożę kompost pod korę bo przecież tam żółciutka glina ,coś trzeba tę ziemię podrasować .


Muszę zrobić to samo u siebie, tylko nie wiem czy przekopać widłami tą glinę z kompostem? czy tylko wysypać na glinę kompost i na to kora?

A jak tam roboty ogrodowe i "budowlane"? Był już finisz?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
alinak 22:49, 03 maj 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Renia najlepiej przekopać widłami .to prawdziwe poprawianie gleby . jak tylko nasypiesz na wierzch to roślina i tak dalej w glinie .

Roboty idą pełną parą ,właściwie to się już nakładają jedna na drugą .jutro budujemy płot drewniany żeby odgrodzić rozsadnik ,jednocześnie czyścimy pergolę na tarasie przed malowaniem . musiałam wyciąć cały winorośl żeby logistycznie to ogarnąć .
altana już zamówiona ,będzie końcem maja a już w kolejce czeka kompostownik który się rozwalił pod naporem kompostu . teraz słupki będą z ceownika metalowego i deski będzie się wkładać w szyny i swobodnie wyciągać . lekki spad terenu dał się mu po 6 latach we znaki i w końcu runął .

taras bez winorośli wygląda .....dziwnie




____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies