Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Rośliny bezpieczne dla kota na bardzo słoneczny balkon

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny bezpieczne dla kota na bardzo słoneczny balkon

gacek_wielkouch 21:51, 15 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 1
Dzień dobry,

mam bardzo słoneczny, południowo-zachodni balkon. Czy moglibyście mi proszę doradzić, jakie rośliny wieloletnie mogłabym na nim posadzić tak, aby wytrzymały zarówno upały, jak i dobrze zniosłyby zimę? Balkon jest zadaszony, do roślin nie dostaje się deszcz (a zimą śnieg), podlewam je sama. Doniczki mam w większości drewniane, słyszałam, że takie najlepiej izolują zarówno od temperatury wysokiej, jak i mrozów.

Co więcej, na balkon wychodzą moje koty, rośliny musiałyby być dla nich bezpieczne, w razie gdyby je podgryzły.

Bardzo chętnie posadzę zarówno rośliny lisciaste, iglaste, kwitnące, pnące, zioła itd.

Będę bardzo wdzięczna za każdą radę i sugestię

Z góry dziękuję za pomoc i przesyłam bardzo serdeczne pozdrowienia z Poznania,

Dominika
kaisog1 21:55, 15 lip 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dominiko...

Jako posiadaczka kota i balkonu powiem Ci, że to raczej kot jest zagrożeniem dla roślin niz rośliny dla kota Mój pożera wszystko.... a szczególnie wszelaki trawy po czym niestety je "oddaje". Kota na balkon nie wypuszczam a jeżeli już to tylko ze mną bo pilnować go trzeba żeby nic nie zjadł.
A tu link do spisu roślin http://www.cats.alpha.pl/roslinytrujace.htm
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 21:56, 15 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Posadź kocimiętkę-kociaki będą wniebowzięte
____________________
U Matki
Matka 21:56, 15 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gosiak, Ty masz kota?pokaż
____________________
U Matki
Gardenarium 22:27, 15 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosia ma rację, jeszcze nie widziałam kota żeby zżerał coś co by go otruło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:29, 15 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź lawendę, zioła (bazylia, tymianek) jakieś drzewo żeby miał co drapać, wtedy drzewo uschnie, ale kot będzie szczęśliwy

Jeszcze dodam:

kot jest drapieżnikiem, odżywia się mięsem, nie odżywia się roślinami, wybiera jedynie takie, które mu podrażnią zawartość żołądka, aby zwymiotować zawartość (przepraszam za teksty).. najlepiej jesli to będzie tzw. "kocia trawka" - kupuje się w sklepach zoologicznych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hortensja 09:01, 11 sie 2014

Dołączył: 09 sie 2014
Posty: 4
A nie boicie się wypuszczać kota na balkon?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies