Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone Centrum Spokoju

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone Centrum Spokoju

gemciu83 14:22, 13 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Brabant potrafi ok. 40-60cm rocznie skoczyć, ta moja nawet 1m !
Od strony ulicy to ta ściana ma teraz z 4,5-5m wysokości.
Pamiętam jak w zeszłym roku strzygłem ten 'mur' i jakieś kobietki autem jechały główną ulicą i z ciekawości zmieniły drogę by przyjrzeć się z bliska temu murowi.

Tej mojej odmiany dostanie w PL jest trudne, a droga jak cholera teraz się zrobiła. Z drugiej strony żadnych zabiegów nie potrzebuje tylko ciąć i ciąć.
Mur ma od 1 do 1,3m szerokości i co ważne bardzo mało wręcz minimalne ilości szyszek z nasionami. Trzy nie śmieci nie gubi igliwia co ważne.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 14:30, 13 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Mirka napisał(a)
Witaj Katiaxx co to za odmiana tych tui napisz proszę


ja też siempytam - co to za thuja ? (bo ja nie wiem ) chyba nawet gemciu nie wie

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 14:55, 13 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Wiem ale nie powiem Ot cała tajemnica
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
gemciu83 17:05, 14 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Wczoraj podcięte duże sosny. Miejsce przygotowane pod - właśnie pod co
Plan pierwszy zakładał dywan z wrzosów ale ostatecznie stanęło na opcji drugiej czyli ścianie z róż pnących.
Plac przygotowany teraz będzie tylko zakup i zbudowanie konstrukcji na pergolę pod róże.
Ściana docelowo 10mb na 2-3m wys.
Pewnie metalowa z elementów z recyklingu lub z siatki powlekanej PCV - to się jeszcze ustali



Tutaj też widać tegoroczne nasadzenie berberysa z własnej hodowli na żywopłot.


____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 19:46, 14 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
pięknie,odkrywasz coraz więcej
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 13:54, 15 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Gemciu, czy mógłbyś zajrzeć wolna chwilką na mój wątek - mam pyt. dot.kompostu - w sensie pryzmy - póki co.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
hania 14:13, 15 sie 2014


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
łał!!!ale ty masz obszar ,...cudowny,...na razie tyle ,bo muszę ochłonąć
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
gemciu83 14:49, 15 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Hah dzięki i pomyśleć, że tutaj akacje rosły, folie stały z pomidorami, ogórki byłby, buraczki, marchew, ziemniaki i kopce na zimę do przechowywania warzyw
Stare czasy

Najbardziej mi żal tylko jabłoni i gruszy oraz krzaczka agrestu żółtego
Ale i tak wrócą bo sobie kupię stare odmiany i wsadzę.

Teraz nad ulami pracuję by przytargać je na działkę - potrwa to chyba, że wbrew woli innym wstawię i greka udam
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
16:21, 15 sie 2014
Przyszłam do Ciebie od Katii
Spory masz areał.Bardzo cenię to,że sam rozmnażasz roślinki.Doczytałam o magnolii,z nasionka? Pod blokiem mojej mamy sąsiadka wyhodowała ją z nasionka i dopiero dwa lata tamu zakwitła,ale jak zakwitła...Magnolia ma jakieś 15 lat a może i więcej...
W jaki sposób wykorzystujesz ścinki z iglaków? U nas też sporo tego było bo karczowaliśmy stare cyprysiki,jałowce i zamęczyłabym się przy rębarce,cześć poszła do wysuszenia i na opał a reszta do kontenera.
Pozdrawiam serdecznie
16:28, 15 sie 2014
Ten fioletowy kwiat to dzwonek skupiony.
Gustaw słodka psinka,jest już za tęczowym mostkiem,długo z Wami był i cieszył każdego dnia,tym bardziej żal wielki..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies