Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone Centrum Spokoju

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone Centrum Spokoju

gemciu83 11:53, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Nie wiem gdzie poznikały fotki. Tutaj to jest jakieś nagminne.

Gustaw 31.10.2010



Gustaw 18.04.2014 - tak jeszcze wyglądał 3,5mc przed śmiercią. W ciągu tych kilku ostatnich miesięcy to zanik chodu Gustawa był ogromny. Tutaj jeszcze śmigał, a na końcu już nie chodził samodzielnie bez pomocy.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
gemciu83 12:00, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Tulipany z kwietnia 2014.
Dodam, że szykuję od 2 lat mega pryzmę z skoszonej trawy pod wielką rabatę tulipanowo kwiatową.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 12:18, 11 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Piękne tulipki
dawaj zdjęcie pryzmy , też mam w planach pryzmę ale mąż kręci swym nie małym noskiem że nie ma miejsca, że śmierdzi (a podobne nie jak jest wszystko ok), chętnie zobaczę prawie na żywo twoją.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 12:53, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Nic nie śmierdzi raczej pachnie naturalnym procesem kompostowania. Aromat uzależniający.
Duża pryzma. Tam gdzie są nasturcje do rozluźniania pryzmy posiane to pryzma z zeszłego roku. Od frontu z tego roku nowa - tutaj jeszcze z nie przerzucona.
Później wstawię zdjęcia z wczoraj jak już wygląda po przerobieniu wstępnym. Przy przerzucaniu niczym 'obornik' i widać, że ładnie się przepala i siada.
Ta pryzma ma wymiary: 5 na 3-3,5 na 6m i wys. ok. 70-80cm od tyłu.

29.06.br

18.07.br
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 13:02, 11 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
czy na tej pryzmie w środku też są warstwa liście ziemi etc ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 13:35, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
To 98% trawa skoszona na spodzie ułożona była warstwa ściętych gałązek tui.
Liście to mała ilość składowa - głównie magnolia i leszczyna, więcej liści nie posiadam.
Te od sąsiada lecące w prawie całości wywożę do rolnika na obornik bo mam blisko.
Liście dłużej się rozkładają ale dają więcej próchnicy i minerałów.
W tym roku zastosowałem 2x preparat przyspieszający kompostowanie 10zł na 4-6m3 kompostu połowę zużyłem i przy pogodzie deszczowej pryzma siadła błyskawicznie.
Kompost gorący czyli przekładaniec daje jeszcze lepsze efekty bo w kilka tygodni można zrobić niesamowity nawóz na trawnik, pod kwiaty itd.
Żadna chemia mineralna tego nie zastąpi to wręcz jak deszcz majowy biobomba życia.
Sam widzę efekty po mojej pryzmie gdzie ziemia z starego kompostu poszła pod turki, magnolie. Wzrost jest widoczny gołym okiem.
Postaram się zdjęcie wrzucić turków gdzie to idealnie widać.

Pod warzywa jak i nowy trawnik itp. przekopanie skoszonej trawy i zostawienie tego na zimę da dobre efekty lepsze niż obornik.
Porównanie mam od rolnika, gdzie wcześniej dostarczałem mu pewne ilości skoszonej trawy to na polu czy to zboża czy kukurydzy widać gdzie rozsypał trawę.

Teoria:
1t obornika daje do gleby 4,3kg czystego składnika N, a trawa ok. 8kg czystego składnika ! Plus cała reszta czyli PK itd. oraz próchnica.



Co do pryzmy to trawa kompostująca ma zapach pantofelka tego co w szkole kazali hodować w słoju. Dla mnie zapach jest obłędny i przyjemny.
- utrzymuje się 2-3 dni z świeżej trawy im szybciej kompostuje tym szybciej zapach minie.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 13:38, 11 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
widzę że jest na niej cień, tak jest cały czas ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 14:18, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Od strony tuj czyli ten bok to cały dzień, a tył i całość to już po południu non stop.
Ale to ma być takie miejsce zacienione by wilgoć nie odparowywała by nie przesychał kompost czy pryzma.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 14:20, 11 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fotki znikają bo wklejałeś przez nieznany hosting a nie przez nasz automat. tylko przez static.pokazywarka. Wiec to nie nasza wina. Nie jest nic nagminne że fotki znikają, jak wkleja ktoś obce zdjęcia to znikają i jak wklejasz przez obcy hosting. I jak wkleja ktoś nielegalne reklamy tez znikają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 14:28, 11 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Niebiesko-fiolet
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies