Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Więdnące tuje szmaragdowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Więdnące tuje szmaragdowe

Rasiek 09:46, 29 lip 2014

Dołączył: 28 lip 2014
Posty: 6
Gardenarium, nie jestem uparty, ale dociekliwy.

Jak jestem chory na coś poważniejszego, to idę do co najmniej dwóch lekarzy. Diagnoza potwierdzona - lecze się, ale jak diagnozy się wykluczają szukam dalej. Obecnie szukam rozwiązania i zbieram opinie dotyczące chorby moich roślin.

Toszka - bardzo dziękuję za opinię. Przyznaję, że jest bardzo bliska moim obserwacjom - zwłaszcza tej, która wynikała z wilgotnego powietrza oraz opadów podczas burzy. To nie może być nic innego jak brak wody. Podlewałem, ale woda przelatywała przez donice, a Tuje dostawały ją w minimalnych ilościach. To do mnie przemawia. Dzisiaj jak tylko przyjdę z pracy wyjmę tuje z donicy i sprawdzę czy mają wilgotną ziemię. Jak będzie sucho to chyba będę misiał dodać ziemi, a może czymś ją zagęścić.

Macie jakieś pomysły na zagęszczenie ziemi?
Gardenarium 10:36, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zagęszczarka hmm

ubijanie kołkiem, albo stopą udeptywanie, pięścią Można też łyżką, jak mała doniczka.

Zalewanie wodą.

skoro nawet nie wiesz jak jest przerośnięta bryła korzeniowa, a pewnie jest i nie ma miejsca na ziemię, to co chcesz zagęszczać?
Zacznij od wyjęcia tui skoro jesteś taki dociekliwy, od tego trzeba zacząć a nie chodzić po ogrodnikach i szukać opinii. Ja już się nie wypowiadam w tym temacie.

Błędy w pielęgnacji, nie choroba, skoro zasuszyłeś swoje tuje, przesadź je w większą donicę, nad dziurą w dnie zrób drenaż (skorupy, kamyki, keramzyt) następnie dosyp ziemi po bokach, ubij kołkiem, podlej i tyle - i nie ma co dociekać chorób, tutaj zdrowe myślenie i woda jest potrzebna, oraz natychmiastowe działanie.

Wszystko widać gołym okiem. Czasem dociekliwość gubi człowieka, kiedy powinien działać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rasiek 10:43, 29 lip 2014

Dołączył: 28 lip 2014
Posty: 6
Gardenarium - okazało się, że dociekliwość nie do końca gubi. Uzyskałem wiele istotnych informacji - również od Ciebie. Gdyby nie dociekliwość byłbym wywalił tuje z donicy nie mając pojęcia co robić stałbym nad nimi i patrzył. Teraz wiem o wiele więcej. Bardzo diękuje za wszytskie rady.
Mam ogromną nadzieję, że za kilka dni pokaże tuje w pełnej okazałości.
Toszka 11:12, 29 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rasiek, odniosę się jeszcze do doniczek w tym kształcie dla tui - tuja ma płytki i szeroki (nie rozległy, ale w stosunku do głębokości -szeroki) system korzeniowy. Czy nie lepiej by było im dać płytsze a szersze, kwadratowe lub prostokątne donice lub skrzynki. Wpłynie to też pozytywnie na stabilność wysokich drzewek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
magda36 17:21, 17 sie 2014

Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 4
Witam,
chciałabym podłączyć się do tematu, mam taki sam problem ze szmaragdami, tylko, że moje są posadzone w ogrodzie.
są to duże, bardzo gęste szmragdy posadzone rok temu na wiosnę
posadziłam 10 sztuk, jeden zaczął więdnąć miesiąc temu, dwa inne też zaczynają opadać - więdnąć gałęzie
mam je wykopać i sprawdzić korzenie?
Gardenarium 21:04, 17 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, pokaż na forum ich zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda36 12:33, 18 sie 2014

Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 4
to jest ta najgorzej wyglądająca


w innych zaczynają odchylać się boczne gałązki
Gardenarium 20:06, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nic groźnego, odkształciły się, ktoś przełaził przez płot? Delikatnie nagnij je do pionu, uważaj żeby nie złamać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda36 20:42, 18 sie 2014

Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 4
one nie rosną przy płocie, raczej nic tam nie właziło
te gałązki są miękkie i wiotkie, musiałabym je przywiązać by trzymały się w pionie
Gardenarium 21:02, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje nie odkształcają się tak po prostu, nic im nie dolega, może namokły, były cienkie, zwiąż je ale niezbyt ścisło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies