Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Więdnące tuje szmaragdowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Więdnące tuje szmaragdowe

magda36 21:05, 18 sie 2014

Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 4
zwiążę lekko, dziękuję
odezwę się jesienią i powiem co z nimi

pozdrawiam serdecznie
czesm 09:52, 29 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 4
Rasiek napisał(a)
Gardenarium - okazało się, że dociekliwość nie do końca gubi. Uzyskałem wiele istotnych informacji - również od Ciebie. Gdyby nie dociekliwość byłbym wywalił tuje z donicy nie mając pojęcia co robić stałbym nad nimi i patrzył. Teraz wiem o wiele więcej. Bardzo diękuje za wszytskie rady.
Mam ogromną nadzieję, że za kilka dni pokaże tuje w pełnej okazałości.


Cześć - mam podobny problem jak Ty wcześniej. Moje tuje mają korzenie, które oplotły ziemię tak silnie, że można wyjąć całą roślinę z doniczki jak siatkę z zakupami.

Jak udało Ci się go rozwiązać?

Pzdr
CM
Dave 11:28, 12 sie 2019

Dołączył: 12 sie 2019
Posty: 1
Mam temat troche podobny tylko że moje tuje są w ziemi. Na 14 szt tylko jedna zaczęła się zachowywać dziwnie.
Mam wrażenie że schnie. Wszystkie podlewanie jednakowo. Ostatnio po deszczach nic nie pomogło. Ziemia wydaje się mokra (metoda domowego ogrodnika palec w ziemię). Jakieś pomysły jak ja ratować i czy wogole da się ją jeszcze uratować.
AniaZ85 11:46, 02 paź 2020

Dołączył: 04 lip 2020
Posty: 4
Zauważyłam że niektóre tuje z mojego żywopłotu, wsadzonego w maju zaczynają usychać od środka. Czy da się je jeszcze uratować?

Monika83 21:16, 12 paź 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
AniaZ85 To jest normalne u tuj że w środku pojawiają się zbrązowiałe igły, nic złego z nią się nie dzieje.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Gardenarium 18:33, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dave napisał(a)
Mam temat troche podobny tylko że moje tuje są w ziemi. Na 14 szt tylko jedna zaczęła się zachowywać dziwnie.
Mam wrażenie że schnie. Wszystkie podlewanie jednakowo. Ostatnio po deszczach nic nie pomogło. Ziemia wydaje się mokra (metoda domowego ogrodnika palec w ziemię). Jakieś pomysły jak ja ratować i czy wogole da się ją jeszcze uratować.


Wygląda źle i nie wygląda na to, że się jej poprawi, tutaj nie palec w ziemię tylko trzeba rozkopać co ona ma w korzeniach i czy ma w ogóle korzenie? Może miała zbyt małą bryłę. Tu nie o pomysły chodzi a o ustalenie przyczyny, moim zdaniem albo słąbe korzenie albo za dużo wody i gnije. Czy ten róg jest najniżej położony? Albo czy jest spadek rynny tutaj gdzieś blisko? Albo za głęboko posadzona, co jest najmniej prawdopodobne. Szmata jest pod korą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:45, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AniaZ85 napisał(a)
Zauważyłam że niektóre tuje z mojego żywopłotu, wsadzonego w maju zaczynają usychać od środka. Czy da się je jeszcze uratować?



Tak, trzeba je 'wyczesać" - otrzepać i usunąć suche. To w zasadzie normalne zjawisko jesienią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 17:05, 23 paź 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witam,
mam u siebie w ogrodzie od kilku lat kilka egzemplarzy żywotnika i ostatnio pojawił się z nimi problem. Wypadł mi w krótkim czasie już trzeci egzemplarz. Najpier pojawiały się brązowe igły tu i tam, a potem w szybkim czasie, może w przeciągu dwóch-trzech tygodni, całe drzewko zbrązowiało. Obecnie wygląda to tak w ujęciu z daleka i z bliska: Czy mogę Was prosić o podpowiedź, co robić, aby uchronić pozostałe drzewka? Bo te muszę pilnie wykopać, usunąć i wyrzucić, podejrzewam. Dodm, że nie mam szmaty, wszystkie mają takie same warunki glebowe.

Gardenarium 08:30, 24 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, ale podejrzewam że coś ze stosunkami wodnymi w glebie, albo było za sucho albo za mokro..nie wiem jaka pogoda była u ciebie. Bliskość dużych drzew też mogło zrobić swoje. Raczej do wywalenia, ale przyjęcie się nowych egz. w tej gęstwinie będzie trudne, trzeba podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies