Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony AZYL

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony AZYL

dominka 15:57, 09 wrz 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Jagodaa napisał(a)
Witaj Agnieszko, bardzo pięknie u Ciebie. Ogród bujny i wygląda na zdrowy . Bardzo zadbany .

Jaką masz odmianę lawendy? Piszesz, że jesteś z niej zadowolona, a ja chyba będę musiała swoją wymienić.




Jagoda dziękuję
Lawendy mam zwykłe wąskolistne i te KOCHAM ♥♥♥ mam leż zachwalane na forum Hidcote jednak nie przepadam za nimi- u mnie nie tworzą pięknych poduch jak wąskolistne.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Jagodaa 19:14, 09 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aga, a czy wąskolistna ma u Ciebie ciemnofioletowy kolor, ja mam jedną i jest taka lila, jak zwykły bez fioletowy.

U mnie też po kilku latach hidcote nie wygląda dobrze, mimo, że ja mocno tnę i ciągle któryś krzak coś łapie i np połowa kępy usycha :/. Ale jej kolor uwielbiam. Już się nawet zastanawiałam nad wymianą na kocimiętkę, ale tu znów problem z kotami miałam .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
dominka 10:03, 10 wrz 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Jagodaa napisał(a)
Aga, a czy wąskolistna ma u Ciebie ciemnofioletowy kolor, ja mam jedną i jest taka lila, jak zwykły bez fioletowy.

U mnie też po kilku latach hidcote nie wygląda dobrze, mimo, że ja mocno tnę i ciągle któryś krzak coś łapie i np połowa kępy usycha :/. Ale jej kolor uwielbiam. Już się nawet zastanawiałam nad wymianą na kocimiętkę, ale tu znów problem z kotami miałam .


Jagoda wąskolistna ma trochę jaśniejsze kwiaty, kłos jest dłuższy i smuklejszy. U mnie w tym roku też krzewy przysychają, może taki rok.
Z kocimiętką to Ci nie zachwalę, bo mam i sieje się strasznie, wyrywam kłącza. Ostatnio usunęłam całą. A i tak muszę usunąć kamyki i całość wysprzątać. A mamie dałam zaszczepkę i u niej rośnie jeden piękny gruby krzak Jakby inny rodzaj rośliny
____________________
Aga- Zielony AZYL
Martka 11:48, 10 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dominka, a co z Twoim pięknym klonem, jak rośnie?
dominka 12:07, 11 wrz 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka napisał(a)
Dominka, a co z Twoim pięknym klonem, jak rośnie?



Martka masz na myśli Shirasawy ? Rośnie sobie spokojnie, zrobię zdjęcie, akurat słoneczne dni.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Martka 15:37, 11 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dominka, tak, masz chyba dwa, ale ten shirasawy mnie zachwycił, myślę o nim, nawet mam osłonięte miejsce północno-zachodnie przy tarasie... Widziałam Twoje zdjęcie z sierpnia, ale wiesz, Dominka, jak się człowiek zakocha, to wciąż by się gapił
dominka 18:01, 20 wrz 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
____________________
Aga- Zielony AZYL
Martka 20:16, 22 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dominka, bardzo Ci za te zdjęcia dziękuję, klon Shirasawy piękny! Ogród niezmiennie soczysty i zadbany. Hakonechloa w donicach pięknie kontrastuje, to dobry przykład, że czasem niewiele trzeba, by był efekt "wow" pozdrawiam i będę śledziła kolejne odsłony
dominka 10:04, 23 wrz 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka napisał(a)
Dominka, bardzo Ci za te zdjęcia dziękuję, klon Shirasawy piękny! Ogród niezmiennie soczysty i zadbany. Hakonechloa w donicach pięknie kontrastuje, to dobry przykład, że czasem niewiele trzeba, by był efekt "wow" pozdrawiam i będę śledziła kolejne odsłony



Dziękuję
____________________
Aga- Zielony AZYL
anpi 22:18, 22 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Aga, widzę że przysnęło Ci się zimą
Wstaw choć ku pamięci jakieś zimowe zdjęcie, póki zima Bo podobno już skowronki przyleciały, które nieodwracalnie zwiastują wiosnę! Mam taką nadzieję! Dziś u nas było cieplutko, słońce i śpiewające ptaszki nastrajały pozytywnie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies