Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek z lawendami

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek z lawendami

agata_wisnie... 16:19, 22 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Witajcie drodzy Forumowicze!

Własnie kończę tworzenie miejsca na mój przedogródek przy szeregowcu. Oczywiście miejsca nie będzie zbyt wiele ale uwielbiam rośliny wkoło domu i chciałabym również przed domem stworzyć coś na co mogłabym patrzeć przez cały rok.
Marzą mi się rośliny przypominające Toskanię ale w moim klimacie raczej to niemożliwe. Mieszkamy w Szczecinie na samym szczycie wzgórz warszewskich i troche u nas wiejePrzedogródek leży od zachodniej strony więc słońce jest od ok 11 do samego końca dnia.
Musze obsadzic trzy miejsca : 1. lewa i prawa strona wjazdu do garażu, pas miedzy ogrodzeniem i chodnikiem i 3. i oczywiście sam przdogródek przy wejściu do domu

Chciałaby by wśród roślin zauważalna była lawenda i inne rośliny w kolorach lila i fiolet. Do wykorzystania mam wśród mojego zapasu ogrodowego, piękna azalie o kwiatach barwy ciemnego pomarańczu (krzew duży do przesadzenia ze starej działki (około 7 letni),3 tuje kuliste wysokość około 40 cm, parę trzmielin, 2 krzewuszki (jednia o liściach biało zielonych a druga o zielonych liściach czerwonych kwiatach, oraz młody krzew hortensji bukietowej.
W tej chwili zamieszczę zdjęcia z placu budowy poglądowo
A_gawa 18:07, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Witam Cię serdecznie Agatko! Masz piękne miejsce do zagospodarowania. Jak przejrzysz forum, to dopiero nie będziesz wiedziała co wsadzić. Cha Cha
Jednakże pomysły Danusi kładą tu nas na łopatki i klakierujemy jej dzielnie codziennie.
Tam w płocie gdzie masz napisane 'metalowy panel' pomyśl o zamontowaniu od wewnątrz ogrodu lustra - poszukaj na forum jak to genialnie wygląda, a rewelacyjnie powiększy Ci ogródeczek.
Pozdrowienia!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 18:09, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Mnie ciekawi czym masz zamiar wyłożyć schody, bo mam taki sam kolor klinkieru. Napiszesz?

A co do przedogródka, to na pewno w ciągu kilkunastu dni znajdziesz masę podpowiedzi.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agata_wisnie... 18:14, 22 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Wiem bo już mam zawrót głowy od Waszych pomysłów w innych ogrodach.
Od dawna śledzę to forum i nawet przycięłam trawniki wg. wskazówek P. Danusi. Wkrótce zamieszczę zdjęcia mojego ogródka z tyłu domu.
agata_wisnie... 18:18, 22 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Schody właśnie są wykładane gresem w kolorze beż pieprz z solą. Wcześniej były w kolorze grafitu w delikatne białe kropki ale po zmianie aranżacji takiego w rozmiarze 30x30 nie mogliśmy kupić, więc zdecydowaliśmy sie na inny kolor. Jak tylko będą gotowe to oczywiście zrobię zdjęcie. tu mały fragment
A_gawa 18:18, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Coś już na tym avatrarku dostrzegam. Przepraszam - nie zauważyłam, że już dość dawno jesteś na forum. Niemniej jednak jak przeczytałam Twoje imię, to od razu miałam przed oczami przyjaciółkę z dzieciństwa i już nic innego na oczy nie widziałam.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 18:20, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Agato, gratuluję gustu i smaku. Ja niestety popełniłam dużo błędów związanych z elewacją i doborem innych materiałów zewnętrznych. Bardzo się cieszę, że mogę popatrzeć na Twoje ładności.
A teraz wybacz, kupiony bluszcz już na mnie krzyczy, że stoi i nikt się nim nie zajmuje. Macham Ci wesoło spod czeskiej granicy!!!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agata_wisnie... 18:22, 22 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Dziekuje i bardzo serdecznie pozdrawiam z Pomorza zachodniego )))
A_gawa 18:24, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Płytki rewelacja. Gdyby to nie był dla Ciebie problem, to poprosiłabym o namiary na priv. Chociaż też zastanawiam się nad tym, żeby płytki wymienić na kolor podmurówki i styknie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agata_wisnie... 18:27, 22 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Nie ma problemu postaram się zaraz znaleźć nazwę i sklep
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies