Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek z lawendami

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek z lawendami

popcorn 15:58, 25 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lawenda i większość z wymienionych musi mieć dużo słońca, żeby była zwarta i nie "powyciągana" i zdobiła. Cyprysy - lepiej nie, raczej cisy. Zniosą mało światła, ale na początku będziesz musiała regularnie podlewać, żeby się ukorzeniły.

Co masz za ogrodzeniem, trzeba się osłonić z którejś strony?
____________________
Mój nowy ogródek
agata_wisnie... 17:28, 25 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
plan z wymiarami


Nie nie musimy się odgradzać.
Też myślałam o cisie lub jałowcu skalnym dlatego napisałam a'la cyprys
agata_wisnie... 17:53, 25 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Jałowiec skalny 'Blue Heaven'
Taxus Baccata Fastigiata-Cis
A_gawa 18:10, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
U lala! Nasza Popcarol się wzięła do roboty. Kochana Dziewczyna! Nie wiem kobietki jak Wy - ale mi zdecydowanie łatwiej wybrać coś do cudzego ogrodu i to jakoś porozmieszczać niż do własnego.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 18:11, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
agata_wisniewska napisał(a)
plan z wymiarami


Nie nie musimy się odgradzać.
Też myślałam o cisie lub jałowcu skalnym dlatego napisałam a'la cyprys


Raju! Wymiata dziewczyna, ale pięknie narysowała. Już widzę jak tam rosną te pięknoty.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agata_wisnie... 18:19, 25 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Acha zapomniałam mój mężulek bardzo by chciał gdzieś piwonię może być ładna biała ale gdzie to dać i jaką
A_gawa 18:22, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Poszukaj w Danusiowych artykułach i Ana_art ma u siebie piwonie. Może się czego dowiesz od mocniejszych głów.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
popcorn 19:29, 25 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super rysunek. Jutro popatrzę Piwonie dadzą radę i liście zdobią do jesieni Cis fastigiata - to taki kolumnowy. Dobry wybór!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:14, 26 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej,
pod oknem, skoro tam masz tylko 0,5m, to musisz srobić opaskę - rośliny tylko w doniczkach (żebyście nie mieli problemu z odbiorem budowy).
Zostaje rabata przed domem, przed ogrodzeniem i wzdłuż podjazdu.

pomyślę.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:33, 26 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak na to patrzę, i zrobiłabym tak.
Pas lawendy przy krawędzi kostki granitowej, tylko lawenda na 2 paskach między murem a podjazdem - te małe prostokąty byłyby zagospodarowane.

W prawym górnym rogu rabaty przy kostce- tam gdzie masz najwięcej miejsca, 3 cisy kolumnowe różnego wzrostu (najmniejszy, średni i największy), pod nimi okrywowe róże - bezproblemowe. Odmianę wyszukam.
Pod samym murem pasek bodziszków - przetrwają suszę w tym miejscu i pasują do róż.

Za płotem też coś sadzisz, czy trawnik? Wzdłuż podjazdu - coś wyższego (pas cisów/żywopłot) - żeby się odgrodzić z tamtej strony, czy też nie? Rytmiczne nasadzenia, np tujki Danica w rządku, podsadzone runianką odm. Variegata. Jeśli wyżej, to np. trzmieliny szczepione na pniu, cięte w kule, podsadzone trawkami (jakaś odmiana carexów).

co myślisz?
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies