Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek z lawendami

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek z lawendami

popcorn 09:10, 27 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O lawendzie myślałam tylko w tych malutkich 2 prostokątach.
Wzdłuż podjazdu coś innego może- wrzuć zdjęcia, bo nie znalazłam. Coś zimozielonego by się przydało - tujki danica (pokaże te Twoje 3, to danica?), bukszpany kulki? przeplecione czymś kwitnącym? lub rządek trzmielin na pniu? podsadzony trawkami lub hostami lub jeszcze czymś innym?

Za płotem więc może tylko berberysy? Będą ładnie wyglądać na tle muru i psy Ci muru ie będą podsikiwać, bo berberysy kłują

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
agata_wisnie... 14:35, 27 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
popcorn 20:48, 27 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tu obsadzisz jak już kostka na podjeździe będzie? Jeśli wcześniej, to Ci stratują wszystko:/
No i dobrej ziemi i kompostu tam trzeba. Może dałoby się trochę tego piachu wybrać?
Za murkiem będzie dużo cienia, może cisy Elegantissima? Ładnie by zagrały kolorystycznie z murkiem. Do cięcia w kulki, docelowo, jak podrosną? One sobie dobrze z cieniem poradzą. Podsadziłabym je hostami (funkiami), np Fire and Ice lub innymi niskimi zielono-żółtymi lub brunnerą, lub żurawkami do cienia. I na glebę korę.
Miejsce na kosz na śmieci masz? Może w tym załomie murku będzie stał? Nawet by się przydał (można by kawałek tam wybrukować, zmieściłby się?) - bo by oddzielał część cienistą i słoneczną. Przed załomem zrobiłabym inną rabatę, ale hosty na niej nie bardzo, bo będą przypalane...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:55, 27 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Np tak.

Zamiast cisów (5 szt, 4 mi się narysowały...)i czegoś w nóżkach, mogą być np 5 trzmielin żółto-zielonych szczepionych na pniu, idealnie równych wysokością, podsadzonych jak cisy.

Płotu nie będzie? To drzewo to np katalpa szczepiona "nana" lub wiśnia osobliwa umbraculifera. Podsadzona czymś sucholubnym, okrywowym, np berberysami (Bagatelle? Green Carpet?) Kolorystycznie dopasowanymi do okrywowych pod cisami/trzmielinami.
Ten kosz tam nie bardzo, ale gdzieś musi stac?
____________________
Mój nowy ogródek
agata_wisnie... 07:57, 28 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Dziekuje Popcarol!
Twoje propozycje są bardzo ciekawe. Bardzie j mi sie podoba propozycja z trzmielinami na pniu.Oczywiście sadzić bede po zrobieniu kostki.

Dziś będą mi osadzać bramę a w sobotę lub poniedziałek nareszcie będzie nakładana kostka
Musze jeszcze nawieźć ziemi do tych moich przestrzeni na roślinki i powoli zacznę szukać cudownych okazów.
Acha miejsce na kosz jest wydzielone po przeciwnej stronie ta wnęka na zdjeciach więc spokojnie mogę posadzić na początku jakieś drzewko
agata_wisnie... 07:58, 28 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Przepraszam że z takim opóźnieniem odpisuje ale zanim znajde chwile przy moim trzyletnim synku to troche trwa hi hi teraz jeszcze śpi więc mogłam skreślic parę słów.
popcorn 08:29, 28 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
agata_wisnie... 19:59, 29 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
popcorn 10:43, 30 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No i fajnie! Tylko - jak zmieścisz - 5 trzmielin wyglądałoby lepiej. W nóżkach na pewno nie sadź im lawendy, tam jest za ciemno dla niej!
To różowe to piwonie?
Kolumnowego cisa nie sadziłabym tak blisko muru, bo będziesz tam miała mech na tynku za parę lat...
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
agata_wisnie... 10:58, 30 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2014
Posty: 21
Tak to piwonia postaram się zmieścić 5 ale nie wiem czy trzmieliny czy tuje czy cyprysiki szczepione na pniu bo na dole dałam trzmielinę biało zieloną. Co do tego cisa to moja druga połówka bardzo się upiera by po dwóch stronach garażu coś takiego posadzić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies