Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rośliny okrywowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny okrywowe

agneszka 17:46, 27 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Tygrys cymbalaria jest bardzo ładna. Tylko czy jak ona się tak wspina to czy nie będzie też wspinać się po wszystkim co żywe? I czy nie zacznie dławić innych roślin? hmmm
____________________
Tygrys 18:14, 27 paź 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Raczej nie powinna się wspinać po roślinach, ona się rozrasta przez podziemne rozłogi. Dlatego też jest tak fajna w suchych murkach, bo rośnie tylko w szczelinach i nie zasłania kamieni.
____________________
15:33, 29 paź 2014
testuje zawciaga ...wiosna kwitł ...teraz tez kwitnie i nawet sie dosc rozrasta ..tylk na wiekszych połaciach pasuje mechanicznie obcinac zasuszone kwiatki ...bo dość sporo ich wytwarza
zdjecie z dzisiaj
Tygrys 11:44, 05 gru 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Wygrzebałem z odmętów komputerowego dysku jeszcze kilka starych zdjęć mojej cymbalarii, gdzie widać jaka to fajna roślinka. Zdjęcia archiwalne, bo tam już nie ma tej cymbalarii, nie ma ani murku, ani schodów, poziom z trawnikiem jest podwyższony o 30cm i ogólnie wywrociłem to do góry nogami - zbudowałem tam piwniczkę/ziemiankę, bo blisko domu i można było wykorzystać trochę różnicę poziomu terenu. Jednak na nasypie ziemianki posadziłem trochę cymbalarii, żeby zrobiła dywanik. Fotki:





i w szerszym ujęciu:



W przyszłym roku mam zamiar ją porozsadzać pod krzakami w roli typowo okrywowej, a nie tylko murkowo-okrywowej.
____________________
Borbetka 08:03, 09 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Bardzo mnie ta cymbalaria zainteresowała. Mam pólcieniste miejsce do obsadzenia i nie wiedziałam co z nim zrobić. Czy można trochę po niej chodzić czy raczej jest delikatna?
____________________
borówcowy wizytowka
Tygrys 19:07, 14 sty 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Cymbalaria ma pod ziemią dużo rozłogów, z których szybko odbija i się regeneruje, ale czy deptanie jej nie zaszkodzi, to nie wiem. O ile te rozłogi są niezniszczalne, to same liście i łodygi są raczej kruche i delikatne, więc raczej chodzenie po niej odpada. Ona by fajnie wyglądała pomiędzy płaskimi kamieniami jako ścieżce do chodzenia.
____________________
Borbetka 15:01, 15 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziękuję Tygrys za informację.
____________________
borówcowy wizytowka
Piotr_ 16:35, 23 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
ja polecam karmik ościsty kwitnie i wygląda jak mech



____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Gardenarium 17:42, 23 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karmnik ościsty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 18:33, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Planuję w tym roku posadzić właśnie karmnik ościsty. Zastanawiam się, czy ładnie by wyglądały naprzemiennie odmiany: karmnik zwykły i Aurea?
Jakie macie doświadczenia z tą roślinką, jak ją pielęgnujecie, czy szybko się rozrasta i czy można po niej chodzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies