Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród piękny mieć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród piękny mieć...

Selly 11:51, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Anias napisał(a)
Wymyśliłam coś takiego ale nie śmiejcie sie z mojego rysunku (pomagał mi moj 8-latek te ptaszki od niego

To białe na dole to kamyczki a w nich bukszpany. Bukszpany na nożkach wypadają stamtąd, nie wiem co z resztą?


Za dużo gatunków ! Wyjdzie chaos !
Kolkwicje mam i nie polecam. Swoją pewnie w przyszłym roku usunę, bo wyrósł mi wielki krzaczor o pokracznym kształcie.
Ogranicz ilość gatunków, to podstawowa " dewiza" naszej Danusi.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 11:54, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Anias napisał(a)
nie poddaje się, może jednak uda mi sie współnie z wami coś stworzyc.
Oto wejscie do domu.. (widziane z góry)
lawenda się rozrosła, musze wysadzic bukszpany i róże.. ale co tam posadzic zeby było elegancko?


Elegancko wyglądają stożki z bukszpanu lub cisu. Cały rok są ładne.
Zobacz sobie u :" Any art wygrana walka z ugorem", ona ma takie przy wejściu do swojego domu. Pięknie to wygląda.

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Anias 12:51, 17 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Masz racje kolkwicja wyglada conajmniej dziwnie ale dosyc ladnie kwitla..
Hmm za duzo gatunkow mowisz, to sa rosliny ktore juz kam i rosna gdzie indziej poptostu, chcialam cos poprzesadzac zeby uporzadkowac wszystko.
Stozki sa piekne ale czy przy takim wysokim drzewie beda dobrze wygladaly? Czy lepiej isc w kuliste formy?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Selly 14:46, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Anias napisał(a)
Masz racje kolkwicja wyglada conajmniej dziwnie ale dosyc ladnie kwitla..
Hmm za duzo gatunkow mowisz, to sa rosliny ktore juz kam i rosna gdzie indziej poptostu, chcialam cos poprzesadzac zeby uporzadkowac wszystko.
Stozki sa piekne ale czy przy takim wysokim drzewie beda dobrze wygladaly? Czy lepiej isc w kuliste formy?


Zgadza się , że kolkwicja ładnie kwitnie, ale tylko przez kilka tygodni , a jeśli to przedogródek to powinno być tam ładnie przez cały rok.
Do tak wysokiej jodły będą pasować zarówno kuliste formy jak i stożki. Zobacz sobie u Danusi w Bukszpanowym ogrodzie... Stożki rosną koło kul niskich i wysokich, a to wszystko na tle świerków serbskich i jest tak pięknie, że trafiła do książki o najpiękniejszych ogrodach świata ...

Nie wiem , co Ci doradzić. Zarówno kule jaki stożki są piękne, a że to Twój ogród, to ciężar decyzji spada na Ciebie ( he, he )
Ja u siebie mam w przedogródku zaplanowane akurat kule ( niskie i wysokie) ale realizacja tego planu nastąpi za rok, więc na razie nie pokażę.
Zarówno stożki jak i kule z cisa lub bukszpanu na tle żwirku będą wyglądać bardzo elegancko.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
katarzynkak 17:09, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Anias napisał(a)
Mam jeszcze pare fotek







To przod domu od strony południowej.
Za rok zmienimy płot.
Rośnie jodła kałkazka, za nia forsycja (ale chce ja usunąc jesienią bo wyrosla ogromna.. a dalej... jak widzicie wszystkiego po trochu.
Na ostatnim zdjeciu jest miejsce w którym chciałabym zrobic lekka fale tak jak u Any i posadzic tam kule bukszpanów w granitowych kamyczkach.

A tu jeszcze fotka wierzby w kamyczkach... tez jakas samotna i bez koloru


Witaj Aniu.
Bardzo podoba mi się Twój ogród, nawierzchnie i elewacja domu. Wszystko pieknie z soba współgra.
Na wejściu do domu może za lawendą posadz róznej wielkości kule bukszpanowe? I może jeszcze 3 szt daj pod tą wierzbę. A wogóle to czy myslałaś, aby tę wierzbę przesadzić gdzieś z tyłu, a tutaj dać bardziej reprezentacyjne drzewko?

pozdrawiam
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Anias 20:18, 19 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Witaj katarzynkak
Bardzie dziekuję za miłe słowa.
Wiesz wierzbę dostaliśmy od tesciów, a wlasciwie 2 szt dostalismy jedna jest z tyłu jedna z przodu. Moj synek jak był mały mówił że to babcia i dziadek..
Wiec może podsadzić ją czymś? myslałam o jakiejś trzmielinie..
Wogóle baaardzo podoba mi sie ogród Danusi- a szczególnie jego kolorystyka.. jest przepiękny! i tak myślę jak tu przenieść chociaż jego namiastkę
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 21:07, 21 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Hmm smutno zrobiło sie na forum, dwa najpiekniejsze watki zamkniete. Mam nadzieje że czasowo jak piszą..
A ja nadal dumam co wsadzic w to dziurawe miejsce przed pęcherznicą. Jest tam dosyc wietrznie, i nie ma nic zimozielonego oprócz malej jeszcze sosny..
Podpowiedzcie cos poszę?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Selly 20:55, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Nie śpiesz się z decyzją. Im bardziej będzie przemyślana, tym bardziej prawdopodobne, że będzie ostateczna Lepiej dobrze przemyśleć , niż kupić zbyt pospiesznie jakieś rośliny, dla których potem na siłę szuka się miejsca, bo jednak nie pasują...
Ciężko coś podpowiedzieć, bo
po pierwsze: nie mamy takiego doświadczenia ( no chyba ,że się jest Danusią...)
po drugie : nie wiemy , jakie rośliny lubisz szczególnie mocno
po trzecie: możliwości jest bez liku, na prawdę bez liku, musisz więc trochę bardziej sprecyzowac , co byś tam chciała: drzewa wysokie / niskie ? krzewy zimozielone / czy zwykłe ? coś kwitnącego w sezonie/ czy ładnego cały rok ?

Trzeba zebrać więcej danych i zawęzić kryteria poszukiwań
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Anias 21:21, 22 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Uu co mi sie podoba? Matko sama nie wiem.... buuu nie i w tym caly problem...
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Selly 09:14, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
No i co ? Coś ustaliłaś ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies