Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród piękny mieć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród piękny mieć...

Anias 22:21, 11 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Witam się ponownie wszystkim ogrodomaniakom
Znalazłam ogrodowisko jakis czas temu, ogladałam podpatrywałam i stwierdziłam ze nie dam rady. Z wysokie progi na moje nogi.. Wasze Ogrody jak z obrazka, piekne, wymuskane, a moj ogrod, no coz.. ciagle nie mamy na nic czasu, choc wiem ze to nie wytłumaczenie. Posadzialam jak umiałam troche na zasadzie "hmmm gdzie by tu?, o moze tu!" czyli przypadkowo, bez ładu i składu.
Pierwsze nasadzenia są sprzed 7lat, reszta dosadzana sukcesywnie, kupowana bez pomysłu... czyli podstawowe błędy początkujących.Wtedy nie bardzo podobaly mi sie bukszpany, żurawki (heheh nawet nie wiedziałam co to?). Jedynie to hortensje są tu od początku. Niewiem co to za odmiana, ale rozrasta sie pieknie!
Działka ma 1200m, dom z podjazdami zajmuje około 200m. Zostało sporo do zagospodarowania.
Na poczatku chcialabym prosic Was o pomoc w ogarnieciu rabat wokoł domu, reszta ogrodu musi poczekac na lepsze czasy..
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 22:46, 11 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Hmm chyba niezbyt dobrze przygotowałam sie do zajęc. Prawde mowiac troche jestem zestresowana ze pokazuje moj "ogrod". Wiec moze dzisiaj tylko pare fotek a jutro plan dzialki i reszta..

____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 22:47, 11 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Przepraszam za jakosc zdjec, teraz widze ze są raczej kiepskie..
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 23:06, 11 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Wiele nocy zarwałam juz przegladając Wasze ogrody. Mam parę ulubionych.
Nie mam na zdjeciu rabaty przed domem która chciałabym w pierwszej kolejnosci zmienic. Dom ma wejscie od południa, z dwoch stron obsadzony jest thujami sasiadów, tworza mur na którego tle az prosi sie o namalowanie pieknego obrazu z roslin. Mam kilka bukszpanów, zurawek, ostatnio kupiłam bergenię, red barona i runiankę- czekają na swoje miejsce w przechowalniku...
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
07_Rene 07:44, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć od razu widać że nie jest źle. A jak dopieścisz to co masz będzie wypas. Widać że masz zadbany trawnik i rośliny a to o podstawa. Piękny dom... będzie bajka Czekam na więcej fotek
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
olaw 08:08, 12 wrz 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Bardzo ładny masz domek a ogród jak dopieścisz będzie pięknie
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Gardenarium 08:15, 12 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, masz ładny dom, dopracowane nawierzchnie, rośliny trochę w "chaosie", ale będzie dobrze. Na froncie posadź okazałe drzewko ze zwisającą koroną, da kolor i zasłoni rynnę, a także nada charakteru rabacie, bo wszystko jest niskie. Potrzebuje wyższego piętra



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Selly 08:19, 12 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj na naszym Ogrodowisku !
a skąd dokładnie jesteś ?
i która rabata idzie pierwsza do przeróbki ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Gardenarium 08:26, 12 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj mam taką radę



Z lewej strony domku (nie jest zbyt atrakcyjny) posadź drzewo (śliwę wiśniową 'Nigra' na wysokim pniu, zrównoważy ten budynek. nie będzie zwracał takiej uwagi. Przed nim, na ustalonym miejscu posadź inne drzewo (zielone) pod nim trawki w kółku, albo żurawki) - zasłoni dach i uatrakcyjni ogród. W rogu też posadź drzewo, dwa drzewa, a pod nimi hortensje bukietowe.

Przy domku też hortensje albo derenie białe 'Elegantissima, albo 'Aurea".

Wytycz przede wszystkim kontury trawnika Grdzie jest rabata, a gdzie trawnik. Odetnij krawędź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anias 12:37, 12 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Dzieki za powitanie
Jestem z okolic Szczecina.
Dzisiaj porobie stosowne fotki aby bardziej pokazac co i jak.
Tyl domu to tez moja mordęga ale pewnie przyjdzie i na to pomysl. Danusiu generalnie domek ( faktycznie szpetny ale juz stary i przysluzyl sie w czasie budowy) zostanie mam nadzieje wkrotce rozebrany i postawiony nowy w tylnym lewym rogu dzialki. Pewnie to nada wiele zmian, przy okazji zlikwidujemy piaskownice bo dziecko wyroslo i moze przeniesiemy chustawke na miejsce domku? Tam musimy tez zrobic mini studnie czy cos w tym stylu zeby ukryc pompe i przylacze wodne.
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies