Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród piękny mieć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród piękny mieć...

martika 22:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam wpadam z rewizyta.Będzie Na pewno ładny ogród.Na froncie dałabym coś z bukszpan lub cisu, będzie zielono cały czas, trochę bym tam uporządkowana, bo są i kulki,lawenda,róże.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
katarzynkak 23:48, 26 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Nie śpiesz się z nasadzeniami. Przemyśl teraz przez zimę a na wiosne ruszysz z kopyta
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Anias 09:51, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Oj z tym na wiosne to troche problem, chcialabym zeby pieknie juz było na wiosne bo mam w maju komunie. Beda gosie i chciałabym zeby było juz ładnie...
Na pewno tylko przód ogarne, bo czasu popołudniami mało, a weekendy wiadomo jak szybko mijaja;-(
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 21:27, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Udało mi sie dzisiaj przesadzic bukszpnany. Brakuje jeszcze kamyczkow. Jutro postaram się zasypać.

Ten ostatni najwiekszy to taka podwojna kula, postaram się zrobic z niej jedną kule albo stożek?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
katarzynkak 10:52, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Anias napisał(a)
Oj z tym na wiosne to troche problem, chcialabym zeby pieknie juz było na wiosne bo mam w maju komunie. Beda gosie i chciałabym zeby było juz ładnie...
Na pewno tylko przód ogarne, bo czasu popołudniami mało, a weekendy wiadomo jak szybko mijaja;-(


Rozumiem Cie doskonale, ale wiesz sama, ze co nagle to po diable
Twój ogród już teraz jest ładny i zadbany, wiec nie stresuj się kochana

Ja tez zaczełam od przodu, tył zrobie bardziej swojski. Pamietaj o zasadzie, zeby zrobić rabate do końca, zanim przejdziesz dalej. To jest ważne, bo widac efekty.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 10:54, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Anias napisał(a)
Udało mi sie dzisiaj przesadzic bukszpnany. Brakuje jeszcze kamyczkow. Jutro postaram się zasypać.

Ten ostatni najwiekszy to taka podwojna kula, postaram się zrobic z niej jedną kule albo stożek?

Aniu , wiesz co jakoś kształt tej rabaty nie współgra z nawierzchnią. Może dasz lepsze zdjęcie?
A bukszpanki fajne, ostatnia chyba bym zrobiła stożek. Przed buksiki daj trawki i na wiosne tulipany. Będzie ładnie
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Anias 12:38, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
katarzynkak napisał(a)

Aniu , wiesz co jakoś kształt tej rabaty nie współgra z nawierzchnią. Może dasz lepsze zdjęcie?
A bukszpanki fajne, ostatnia chyba bym zrobiła stożek. Przed buksiki daj trawki i na wiosne tulipany. Będzie ładnie


hmm myslisz ze nie wspołgra?.. hmm a ja własnie myslałam ze taki kształt będzie ok.. musze sypnac kamyczki i jeszcze popatrzec.. to jest mała odległośc pomiedzy sciezką a rabata a domem i jak dam tam za duzo rzeczy bedzie ciasno i jakos tak przytłaczająco..

A ta zasada z jedna rabata bardzo mi sie podoba, ale zawsze musze cos odsadzic, przesadzic, przesunąć i nei mam gdzie wiec imo woli tworze nowe rabaty;-///////
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 19:53, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
I z kamyczkami
i wycieta forsycją.
a w kamyczkach krokusy ukryte
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 19:57, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Powoli zaczyna mi switac jakis tam dalej pomysl, tylko hmm wstyd sie przyznac, nie pamietam co to bylo, male krzaczki iglaste w zlotawozoltym kolorze? Cisy w kulke? Co jeszcze jest ladne "kulkowe" w jasno sielonym, zlotym lub zoltym kolorze...?
a ten kąt wyglada bardzo ciemno ale nie jest tak zle, poprostu juz slonko zaszlo....
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 19:58, 01 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Eh w tygodniu ciezko zabrac sie za cokolwiek, tez tak macie?
Zostaje weekend, który za szybko sie kończy..

Po prawej stronie zdjecia powyzej, czyli na przeciwko bukszpanów pod oknem gdzie teraz sa róże chce posadzic cos na nózce, cos zimozielonego. Tam jest mało miejsca, wiec musiałoby to byc co ma dosyc małą bryłę korzeniową.. i podsadzic jakimis trawkami. Jak myslicie?

Zamowiłam sobie książkę- katalog roślin związku szkołkarzy.. juz sie nie moge doczekac, bedzie nad czym myslec w ziomowe wieczory..
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies