Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród piękny mieć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród piękny mieć...

Anias 22:56, 06 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
hmm tak sobie mysle ze koniec tej rabaty "zafaluję" tak jak idzie linia chodnika
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Ewkakonewka 10:10, 07 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
A widzę jednak plan jakiś masz To bardzo fajnie, a może wyznacz sobie na razie linie rabat i przygotuj, a potem przez zimę zaplanuj nasadzenia jak teraz nie jesteś pewna do końca i będzie wiosną łatwiej sadzić w przygotowany teren już?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
aage 11:29, 07 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Aniu przyleciałam na rewizytę i co widzę cudowny dom, małą architekturę i przestrzeń do działania. Co do rabaty ze żwirem i buxusami, ja bym wszystkie cięła na kule, chyba nawet od największej do najmniejszej. Dosadziłabym trawki i koniec- ta rabata jest przy wejściu prawda? Co do kształtów...widzę, że dużo u Ciebie łuków i chyba tego bym się trzymała, chociaż jak patrzę na wytyczony kanciasty kształt, pasuje jak ulał.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
katarzynkak 16:31, 07 paź 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Ewkakonewka napisał(a)
Chyba koło tego chodnika to faktycznie ale ja bym robiła resztę tak jak Danusia proponuje chodniczki masz łuki będzie pasowało falowane

Wtrące się odnośnie lini w ogródku. Czytałam parę wypowiedzi Danusi, że mozna łączyć linie proste z falami w ogrodzie

A zmiany na lepsze. Tak trzymaj kobietko
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Anias 18:21, 07 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Dziekuje Wam kochane i witam nowych gosci
Mi tez nie pasowala fala kolo tego pasa sciezki ale reszta juz chyba zafalowana bedzie.
A dzisiaj dokupilam tulipanow w lidlu byla orzecena tego co zostalo na 2,95zl za 12 szt tulipanow. No oczywiscie przebrane ale nie moglam przejsc obojetnie i musialam dokupic a sadzarka mi sie zepsula chyba kupie teraz taz z taka wajchą gdzies czytalam ze tak wygodniej..
ciekawe czy tulipany dotrzymaja 10 maja.. na komunie synka..

____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Aneta1309 21:55, 07 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
witaj podobają mi się bukszpany na froncie wszystkie przyciełabym w kulki.
Ogród zapowiada się na piękny tylko nie kupuj bez planu bo potem będziesz musiała pozbywać się roślin a szkoda kasy. Też tak mam, że czasem nie potrafę się oprzeć zakupom ale walczę ze swoimi słabościami będę kibicować
Pozdrawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Anias 23:35, 07 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Aneta1309 napisał(a)
witaj podobają mi się bukszpany na froncie wszystkie przyciełabym w kulki.
Ogród zapowiada się na piękny tylko nie kupuj bez planu bo potem będziesz musiała pozbywać się roślin a szkoda kasy. Też tak mam, że czasem nie potrafę się oprzeć zakupom ale walczę ze swoimi słabościami będę kibicować
Pozdrawiam

Anetko ta ostatnia podwojna kulka napewno bedzie albo kula albo stozkiem zobaczymy co sie uda z niej zrobic

Moj maz pojechal do szkolki i nakupowal roslin ktore chcial i teraz mam problem gdzie posadzic wierzbe i pare innych cudow
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Ewkakonewka 00:15, 08 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
katarzynkak napisał(a)

Wtrące się odnośnie lini w ogródku. Czytałam parę wypowiedzi Danusi, że mozna łączyć linie proste z falami w ogrodzie

A zmiany na lepsze. Tak trzymaj kobietko


No akurat w tym miejscu linia prosta wydaje się trafionym pomysłem, ale dalej już by się chyba gryzło z chodnikami. Buziole zostawiam
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
ewalm 11:55, 08 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Anias napisał(a)


sosna wężowa


To raczej świerk wężowy, Aniu.
Nadawałby się na soliter, może koło tarasu na tej dużej rabacie w kamyczkach?
____________________
Ogródek na trzy lata
malkul 13:14, 08 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
aage napisał(a)
Co do rabaty ze żwirem i buxusami, ja bym wszystkie cięła na kule, chyba nawet od największej do najmniejszej. Dosadziłabym trawki i koniec


Dokładnie, kule różnistych rozmiarów i twary nic dodac nic ująć, ew. jakieś cebule na wioasnę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies