Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

waldek727 22:43, 23 lut 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
W miarę odkrywania przeze mnie tajemnic życia pożytecznych mikroorganizmów glebowych odsłaniałem coraz to nowsze karty wskazujące mi źródła ich pozyskiwania, namnażania i ponownego zasiedlania ich w naturalnym środowisku.
Ponieważ od dłuższego czasu nie stosuję u siebie w ogródku żadnych środków chemicznych, minerały którymi wzbogacałem glebę na samym początku mojej przygody z ogrodami które żyją w harmonii z naturą pochodziły z wszelkiego rodzaju gnojówek roślinnych oraz tych pochodzenia zwierzęcego.
W następnych latach wzbogacałem je dodatkowo mączką bazaltową, rosahumusem oraz melasą. Pogłębiając swoją wiedzę na temat aktywacji enzymów oraz dobroczynnego wpływu aminokwasów na rozwój i zdrowie roślin zacząłem się zastanawiać w jaki sposób mogę dodatkowo zaszczepić glebę pożytecznymi mikroorganizmami znajdującymi się w kompoście, oraz wprowadzić je w obszar gałęzi, liści, łodyg, kwiatów i owoców przyczyniając się tym samym do możliwości wyparcia z tego środowiska patogennych grzybów i bakterii.
Od roku jestem szczęśliwym użytkownikiem następnego biopreparatu jakiego używam do oprysków gleby i roślin w ogrodzie. Skoncentrowany wyciąg z kompostu który poddaję napowietrzaniu dba o to aby wszystkie rośliny były zdrowe a gleba w prawidłowy sposób przybierała postać próchnicy i umożliwiała tym samym pobieranie z niej pokarmu niezbędnego roślinom do życia.
W następnych postach w miarę postępujących prac w ogrodzie postaram się przybliżyć wszystkim jak prawidłowo namnażać pożyteczne mikroorganizmy zawarte w wyciągu z kompostu, oraz jak i w jakich terminach stosować opryski z Aktywnie Napowietrzonej Herbatki Kompostowej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Tamaryszek 20:34, 20 mar 2014

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Waldku! Bardzo intrygująco brzmi ten wyciąg ANHK..! Czekam z niecierpliwością na instrukcje działania.
Melasy też nie stosowałam. Jakie ona ma znaczenie? Coś o tym czytałam, ale mi umknęło.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
waldek727 12:40, 21 mar 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Izo.
Do namnażania pożytecznych mikroorganizmów w tym promieniowców oraz grzybów w naszym mini bioreaktorze potrzebna będzie pożywka zawierająca cukry proste i aminokwasy. Substancją dobrze rozpuszczającą się w wodzie, ogólnie dostępną oraz tanią (ok 9 zł) w naszym przypadku będzie melasa.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kuklik 14:32, 24 mar 2014


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Bardzo ciekawe
Zapisuję na czytanie.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
waldek727 00:28, 25 mar 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Izo.
Nie zapisuj się na czytanie tylko szykuj wiaderko dobrego kompostu i słoiczek melasy.
Im więcej różnorodnej materii tworzącej kompostową próchnicę tym lepiej. Ten rok będzie należał do roślin które do sierpnia w czasie swojej wegetacji bedą systematycznie opryskiwane napowietrzonym skoncentrowanym wyciągiem z kompostu ANHK.

Skąd ta pewność?
Bo ja już go stosowałem w zeszłym roku i widziałem pierwsze jego efekty.
Znajdujący się w handlu za niebagatelne pieniądze preparat EM-efektywne mikroorganizmy zawiera w sumie 80 szczepów pożytecznych bakterii oraz grzybów. Dodając jeszcze do tego wszystkie znane i stosowane przez nas gnojówki roślinne oraz pozostałe biopreparaty podlegające procesom fermentacji zawierające dodatkowe ich szczepy to i tak ich suma będzie kroplą w morzu. W morzu jakim jest niewątpliwie biopreparat zrobiony na bazie wyciągu z kompostu.

ANHK sporządzona z dobrego jakościowo kompostu może posiadać w swoim składzie uwaga:
25 000 gatunków różnego typu pożytecznych bakterii regeneratywnych oraz 10 000 symbiotycznych i niepatogennych gatunków grzybów.
Taka ilość mówi sama za siebie, a jeszcze do tego dochodzi cała gama innych drobnoustrojów glebowych które razem będa dbały o jakość i zdrowie moich (naszych) roślin.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Borbetka 08:46, 25 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zaznaczam, bo to bardzo ciekawe.
____________________
borówcowy wizytowka
Kuklik 22:21, 25 mar 2014


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Wiaderko kompostu się znajdzie ale skąd wziąć tę melasę? ogólnie dostępna gdzie?
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
monteverde 22:26, 25 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kuklik napisał(a)
Wiaderko kompostu się znajdzie ale skąd wziąć tę melasę? ogólnie dostępna gdzie?

Iza jak masz w mieście sklep "Kuchnie świata" albo masz linka http://sklep.kuchnieswiata.com.pl/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:22, 25 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
waldek727 napisał(a)
Izo.
Nie zapisuj się na czytanie tylko szykuj wiaderko dobrego kompostu i słoiczek melasy.
Im więcej różnorodnej materii tworzącej kompostową próchnicę tym lepiej. Ten rok będzie należał do roślin które do sierpnia w czasie swojej wegetacji bedą systematycznie opryskiwane napowietrzonym skoncentrowanym wyciągiem z kompostu ANHK.

Skąd ta pewność?
Bo ja już go stosowałem w zeszłym roku i widziałem pierwsze jego efekty.
Znajdujący się w handlu za niebagatelne pieniądze preparat EM-efektywne mikroorganizmy zawiera w sumie 80 szczepów pożytecznych bakterii oraz grzybów. Dodając jeszcze do tego wszystkie znane i stosowane przez nas gnojówki roślinne oraz pozostałe biopreparaty podlegające procesom fermentacji zawierające dodatkowe ich szczepy to i tak ich suma będzie kroplą w morzu. W morzu jakim jest niewątpliwie biopreparat zrobiony na bazie wyciągu z kompostu.

ANHK sporządzona z dobrego jakościowo kompostu może posiadać w swoim składzie uwaga:
25 000 gatunków różnego typu pożytecznych bakterii regeneratywnych oraz 10 000 symbiotycznych i niepatogennych gatunków grzybów.
Taka ilość mówi sama za siebie, a jeszcze do tego dochodzi cała gama innych drobnoustrojów glebowych które razem będa dbały o jakość i zdrowie moich (naszych) roślin.

A sprawdziłeś czy posiada? pokażesz swoje drzewa i krzewy po użyciu preparatu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
waldek727 13:10, 26 mar 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Aniu.

Zakładając na forum wątek dotyczący wyciągu z kompostu moim celem było przekazanie użytkownikom Ogrodowiska informacji, że taki biopreparat istnieje. Tego preparatu nie ma i nie będzie na rynku ogrodniczym dlatego też nie muszę prowadzić tu agitacji na rzecz czegoś lub dla czyjejś korzyści. Wszystkie informacje które będę tu zamieszczał są prawdziwe i rzetelne ponieważ mają służyć tylko nam.
Nam pasjonatom przydomowych ogrodów, działek ROD i innych zielonych terenów użytkowych.
Ja swoje wiadomości o zastosowaniu wyciągu z kompostu pogłębiam od prawie dwóch lat. Przeczytałem w tym czasie setki artykułów, opracowań, ekspertyz oraz wypowiedzi innych ogrodników. Śledzę angielskie fora ogrodnicze w których również są opisy stosowania ANHK.
Od pięciu lat w moim skromnym ogródku na glebę nie spadł ani jeden gram sztucznego nawozu mineralnego. Od tego też czasu nie spadła na rośliny ani jedna kropla szkodliwej dla zdrowia substancji chemicznej.
Nikogo do niczego nie namawiam. Niech każdy kieruje się swoim sumieniem i rozsądkiem.
Ja tylko chcę się podzielić własną wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami forum w zamian otrzymując to samo. W szczególności będzie to dotyczyło osób które chcą się cieszyć pięknym, zdrowym i przyjaznym dla ludzi i środowiska ogrodem.

Aniu.
Ja nie prowadzę nad wyciągiem z kompostu żadnych badań. O tak dużej liczbie zawartych w tym biopreparacie pożytecznych mikroorganizmów przeczytałem w jakiejś analizie przeprowadzonej w labolatorium kanadyjskim lub australijskim. Nie pamiętam, ale jak ponownie natrafię na ten artykuł to zamieszczę o tym informację.
Będę zamieszczał stopniowo fotki roślin które są chronione i odżywiane poprzez opryski biopreparatami organicznymi.

Pozdrawiam. Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies