Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki w warzywniku Co zjadło moja rukolę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki w warzywniku Co zjadło moja rukolę?

tabliczkazna... 18:45, 27 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No, szlag mnie trafił. Z rukoli zostały tylko nerwy - resztę zżerają takie zielone gasieniczki. Kto wie co to jest?
I jak wyprosić, bo blisko mam sałatę i juz widzę, ze było kilka dziurek

____________________
Marta
Mazan 19:48, 27 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marto

Mam ochotę na OPR dla Ciebie.
W swoim czasie chciałaś obdarować kogoś czeremchą. Gotuj korę z gałązek 1 - 3 letnich w proporcji 1kg kory 10 l wody przez ok. 30 min. /można dłużej/ i po wystudzeniu opryskuj, a jeśli wzmocnisz działanie czeremchy wrotyczem - to działanie pewne. U mnie stonka po kilku dniach od oprysku jeszcze padała. Spróbuj.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 20:20, 27 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dodam, że taką mieszanką można podlewać przeciw szkodnikom glebowym /pędraki, rolnice, lenie ogrodowe i in./ rośliny, a tym samym zatruwasz na ok. tydzień tak roślinę jak i wokół niej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
tabliczkazna... 20:42, 27 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No widzisz, jak człowiek w amoku, to zapomni, ze ma czeremchę. A dopiero co cielam gałęzie. bede grzebać w kompostowniku
Ale co to za zwierz? Bo chyba nie stonka
____________________
Marta
Mazan 21:48, 27 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marto, może to być larwa rolnicy lub błyszczki jarzynówki. Należą do sówkowatych /popularnie: ćmy/, latają i żerują nocą, z tym że rolnica na dzień schodzi od ziemi, gdzie spędza niekorzystną porę doby. Rolnica jednak 'ścina' roślinę lub mocno nadgryza, błyszczka natomiast żeruje na liściach, a po bokach ma jaśniejsze paski. Teraz obydwa gatunki intensywnie żerują, aby wiosną się przepoczwarczyć i zacząć "dzieło" od nowa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 08:20, 28 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inaczej zatytułowałam ten wątek, wtedy można będzie tutaj wklejać zdjęcia roślin, które jemy i nie możemy chemią opryskiwać.
Potem skasuję zdanie "Co zjadło moją rukolę?"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:22, 28 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszukałam co jest już na Ogrodowisku i chętnie połączyłabym to z wątkiem http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii

Myślę że te dwa wątki będą się dublowały
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies