Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Towarzystwo dla świerków serbskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla świerków serbskich

m_pryska 09:20, 09 paź 2014


Dołączył: 19 lis 2013
Posty: 35
Mam podobny "problem" więc witam, zaznaczam i życzę powodzenia
____________________
A_gawa 10:16, 09 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Uważam, że Danusia postawiła już kropkę nad 'i'. Jej propozycje są jak zwykle strzałem w 10. Jak te kolory się dopełniają, podkreślają - coś cudownego!
Danusiu, zaczynam 'widzieć' o czym mówisz! To niesamowite - moja wyobraźnia zaczyna żyć.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Igor 19:21, 09 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Mam kilka pytań:
Czy zamiast Tui Aurescens mogłaby być Yellow Ribbon, czy ona za duża rośnie?
Jaki może być zamiennik śliwy wiśniowej nigra, takie żeby nie rosło za szeroko, np kolorystycznie ładnie by pasował Klon Royal Red, ale wielki będzie.

tui będzie 5 (ale na wizualizacji by było za ciasno ) i między nimi 4 derenie, jako przerywnik purpurowe drzewo a pod nim... pasowałaby kosodrzewina, bo mam dostęp do ładnych sadzonek

Hortensje odpadają bo rosną już przy wjeździe


____________________
A_gawa 17:03, 12 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Igorze, wydaje mi się (jak już się domyśliłeś), że teraz musisz zdecydować sam - według swoich upodobań.
Posadzenie hortensji jest dobrym pomysłem - nawiązałbyś do rabaty na przodzie i kompozycja stałaby się zamknięta.

Osobiście bardzo mi się kosodrzewina podoba. Wczoraj w szkółce widziałam nawet w niebieskim kolorze - cudowna.

Moim skromnym zdaniem - jeżeli wybrałeś derenie, to nie sadziłabym już tuj - popatrz jeszcze raz na wizualizację - jakoś tam ciasno się zrobiło. Rośliny walczą, a one przecież chcą żyć i prezentować swoje wdzięki jak kobiety. Nie bierz ich zbyt dużo.
Dereń fenomenalnie współgra ze śliwą. Burgund śliwy i biało-zielone listki derenia... poezja. Gdybyś dołożył do tego hortensję, to na jesień przebarwiałaby się na ciemnoróżowo i nawiązywałaby kolorystycznie do liści śliwy.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 17:13, 12 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A z drugiej strony - przecież to kwestia gustu niezmiennie i te kolumny tuj są piękne.
Nasza Szefowa się wypowiedziała. Teraz tylko Ty możesz zadecydować co tam nasadzisz.

A gdy to już zrobisz, to może wstawisz jakieś zdjęcie, co???
W ramach... podzięki. Cha cha! "
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 16:48, 13 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
No i Igora niet.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Beta85 11:48, 24 paź 2014

Dołączył: 24 paź 2014
Posty: 6
Zaznaczam bo temat dotyczy i mnie
Nadia 10:42, 10 lut 2015

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 62
Igorze w jakim programie zrobiłeś ta wizualizację?
Pozdrawiam
____________________
ZAPRASZAM: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5294-co-posadzic-wokol-dzialki-36-x-60-m?page=3#post_2
Nadia 17:52, 13 lut 2015

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 62
Hallo..może doradzicie jakiś program do projektowania?
____________________
ZAPRASZAM: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5294-co-posadzic-wokol-dzialki-36-x-60-m?page=3#post_2
agnieszka090 11:29, 07 maj 2015

Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 18
hej
te rysunki były pewnie robione w programie GardenPuzzle: http://gardenpuzzle.pl/
jest bardzo prosty i bez problemu narysujesz sobie w nim swoją koncepcję ;]
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies