Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Towarzystwo dla świerków serbskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla świerków serbskich

Igor 21:58, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Witajcie, mam problem z doborem roślin w żywopłocie, jeżeli można to nazwać żywopłotem, bo będzie to nasadzenie wokół działki, ogromnej działki, która podzielona jest na mniejsze budowlane, ale na razie to samo pole. Plan jest taki, żeby już coś tam rosło i ładnie wyglądało, a przede wszystkim osłoniło od brzydkich widoków. Ktoś kto kiedyś kupi tam miejsce pod swój wymarzony dom będzie miał jakiś start roślinny i odrobinę intymności.

W sumie to będzie prawie 600mb

Brzozy już rosną, raczej na 100% będą przed nimi świerki serbskie w odległości 2m ( gęściej wyszłaby ogromna ich ilość a mają być ok 180cm wys.) i wyglądałoby to tak:


Chciałem to jakoś urozmaicić i tutaj zaczynają się schody.

np. Jarząb 'Fastigiata' i 3 kosodrzewiny i znów jarząb itd.



jakieś umiarkowanie rosnące jałowce niebieskie na przemian z tują 'Columna'



Tutaj dużo kombinowania, ale mnie się najbardziej podoba.
Jarząb 'Fastigaiata' pod nim płożące jałowce, tuja columna na przemian z dereniem albo wersja biała z tawułą van Houett'a



Może macie jakieś pomysły jak urozmaicić takie nasadzenia brzóz i świerków...muszą to być rośliny raczej bezobsługowe i ładnie rosnące
Dzięki z góry za wszystkie rady
____________________
A_gawa 22:04, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Igor, najbardziej podoba mi się ostatnia propozycja - nie jest monotematycznie, bardziej kolorowo, weselej. Poszukaj w ogrodach Danusi. Tam jest wiele propozycji odnośnie Twojego pytania.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Igor 22:11, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Szukałem, ostatnio codziennie do nocy przeglądam zakładane przez Danusię ogrody...super się ogląda, jak z pustego pola powstaje taki piękny ogród.
Tutaj mam 600m takiego żywopłotu, więc wg mnie nie może być za dużo gatunków i rośliny w rytmie muszą się powtarzać.

Może ktoś ma podobne nasadzenia? Jak widzi się na żywym materiale to od razu inaczej
____________________
A_gawa 22:16, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jej, piękne szaleństwo - ty-le metrów. Czy dobrze rozumiem? Chcesz wybrać określone rośliny i wsadzić ciągiem to samo? Nie chciałbyś powtarzających się plam? Hmmm?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:19, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Danusiowe propozycje:

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:25, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:26, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:28, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Zastanowiłabym się nad sadzeniem świerków przed brzozami. Raczej poszłabym w kierunku: szpaler brzóz i szpaler świerków, a przed nimi jakieś nasadzenia.
No i jak już, to wolałabym świerki i przed nimi brzozy. Jakie brzozy wsadziłeś? Jak duże urosną? Świerki to olbrzymy docelowo. Będziesz ciął?

Zapytaj Danusię koniecznie.

Przepraszam za te chaotyczne zdjęcia. Poprawię się niebawem. Ten temat też mnie interesuje.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Igor 22:30, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
To potem będzie podzielone na działki , wiec wyjdzie mniej więcej tak, że na jednej działce będzie się dwa razy powtarzało tak, jak jest tutaj na zdjęciu . Po drugiej stronie płotu jest duży zakład pracy i żeby się jakoś odgrodzić trzeba nasadzić dość gęsto i żeby ładnie to wyglądało wizualnie



____________________
Igor 22:33, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Brzozy już rosną w szpalerze - ok 2,5 m przed nimi będzie szpaler świerków i przed świerkami te inne nasadzenia

Te danusiowe nasadzenia w moim przypadku się nie sprawdzą, to muszą być spore rośliny, żeby też zasłaniały


Brzozy już rosną kilka lat, te zwykłe najzwyklejesze, ale są posadzone po stronie firmy , po drugiej stronie płotu, więc będzie je dzieliła spora odległość od świerków i nawet, jak te urosną ogromne to nie będą się stykały z brzozami.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies