Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Towarzystwo dla świerków serbskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla świerków serbskich

A_gawa 22:36, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
To ogromna inwestycja. Jasne, masz rację - zdjęcia nie są na temat.
Wrzucając je chciałam jedynie pokazać kolorystykę.

Tu są świetne dziewczyny, na pewno któraś podpowie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 22:43, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcia są na temat Tytuł wątku brzmi "Towarzystwo dla świerków serbskich i na zdjęciach takie towarzystwo jest

Jeśli chodzi o duże rośliny to polecam śliwę wiśniową Nigra, albo miłorzęby, jarząb zbyt się zlewa z tym samym praktycznie kolorem świerków, będzie zbyt nudno i nieciekawie.

Polecam tuje 'Aurescens" i purpurowe drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 22:51, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ano i tak myślę sobie...
Zapewne przed iglastymi świerkami najlepiej będą się prezentowały liściaste piękności - wprowadzą plastyczność i zburzą monotonię zimozielonej ściany.
Zatem pomyśl o irgach pomarszczonych, ognikach, a może i kalinach.
Niesamowite są dla mnie berberysy i hortensje bukietowe (właściwie wcale nie wymagają ogromu pracy). Są jeszcze krzewuszki i jaśminy.

Masz rację. Nie może być dużo gatunków, bo zrobi się chaos i bałagan, którego też nie lubię.

Zatem co - wybrać rośliny i jak powiedziałeś, sadzić grupami w powtórzeniach gatunkowych.

Czy chcesz obsadzić działkę dookoła świerkami i ją zamknąć? Zmniejszy to przestrzeń. Zastanów się też troszkę nad tym.
Ja tak zrobiłam z jednej strony i teraz nie jestem zadowolona.

Pozdrowienia!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:52, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Danuś... Buziole!!! Hi hi
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Igor 23:04, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Kiedyś to będzie małe osiedle na uboczu, więc może być ciekawie, a nasadzenia takie z każdej strony są konieczne, bo widoki są dość nieciekawe, delikatnie mówiąc, to prawie 3 ha, więc ciężko będzie zmniejszyć działkę

Danusia jest nieoceniona, przynosi powiew świeżych pomysłów!
Co do zdjęć nie na temat, to napisałem, że w moim przypadku

Rzeczywiście świetnie to wygląda...a co można dać pod "nogi" z niższych...może liściastych. Teraz pytanie, czy ładnie będzie

purpurowe liściaste - 3 tuje - purpurowe itd. Może dać 5 tui w odstępach od drzew ?

____________________
A_gawa 23:16, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Wybrałabym trzy (a może pięć..) zestawienia do powtarzania, koniecznie jak dla mnie musi być liczba nieparzysta.

Pięć tuj będzie dobrze. A może raz pięć raz trzy?

W nogi?

Coś czerwonego - niższe berberysy lub niebieskiego - jakieś świerki do pół metra ((Picea pungens Glauca Globosa lub (Picea pungens Waldbrunn). A i o irgach też pomyśl do niebieskiego - mają czerwone owocki.

Trzeba by jednak ten 'zagonek' w ryzach trzymać. Będziesz Waść ciął?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 23:19, 08 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Przeczytaj Danusiowy artykuł: "Iglaki - niezastąpione w ogrodzie".
Tam są zdjęcia kolorystycznych zestawień, to zawsze pomaga.
Zawsze mnie zaskakują, mimo że oglądam po kilkanaście razy.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 23:26, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod śliwy wiśniowe hortensje 'Vanille Fraise' i derenie białe 'Elegantissima'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 06:43, 09 paź 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Nie dawaj dwóch rządów roślin o tych samych lub bardzo podobnych pokrojach, wg mnie to nie wygląda dobrze, te jarząby są fajne dołożyłabym coś rozjaśniającego no Aurea Nana albo choina Jedeloch, może derenie, chodzi chyba o mało wymagające gatunki, czy nie?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Betka 08:19, 09 paź 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Zaznaczam bo temat ciekawy
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies