Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Ochojnik jodłowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ochojnik jodłowy

BlackHairMan 18:58, 20 paź 2014

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 9
Witam.

Mam pytanie, czym najlepiej potraktować ochojnikia jodłowego ?

O tej porze roku Promanal ma sens ?

Pozdrawiam.

____________________
Mazan 20:11, 20 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
BlackHairMan

Można, a nawet powino się stosować Promanal również jesienią. Stosowany w temp. pow. 12o C i w stęzeniu min. 2% powinien poskutkować. Następny termin to wczesna wiosna.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BlackHairMan 21:06, 20 paź 2014

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 9
Ok, myślałem, że tylko wczesną wiosną.

Dzięki za podpowiedź
____________________
BlackHairMan 16:07, 27 lis 2014

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 9
Witam.

Minęło troche czasu od oprysku, no i niestety jodła zaczęła gubić igły.
Co ciekawe igły wyglądaja zdrowo. Gałązki z których opadają igły sa zielone w środku.

Nie wiem co jest grane.
____________________
Mazan 08:47, 28 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Prawdopodobnie opryskałeś drzewo zanim ograniczyło procesy życiowe, a preparaty olejowe 'duszą' nie tylko szkodnika, zatykają także aparaty szparkowe. Opisane objawy wydają się być tego przykładem. Teraz trzeba poczekać do wiosny. Igliwie powinno odrosnąć.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BlackHairMan 21:40, 28 lis 2014

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 9
Mazan, w takim razie jak trafić z terminem oprysku preparatami tego typu żeby nie "udusić" rośliny ? Troche zgupiałem, bo mówi się, że oprysk przeprowadzamy w temp. powyżej 12 st. A w tych temp. raczej roślina jeszcze nie śpi. Nie taka sprawa prosta z tą parafiną. Dusi ochojnika, ale przy okazji roślina też dostaje po d...
____________________
Mazan 23:03, 28 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Problem tkwi w temperaturze. Muszą najpierw wystąpić spadki kilkudniowe przy skróconym dniu i dopiero po takim 'przygotowaniu' można w temp. dodatniej dokonać oprysku. Jednak widząc ten skutek nie będę go polecał jesienią na drzewa iglaste oraz zimozielone liściaste ponieważ nie każdy rozróżnia stan swoich roślin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BlackHairMan 13:32, 29 lis 2014

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 9
No cóż, zabrakło mi wiedzy. Szkoda, bo to Jodła szlachetna.
Foto przedstawia sytuacje przed opryskiem. Teraz opadaja zdrowe igły.
Ciekawe czy się podniesie.

Dzięki za info.
Pozdrawiam.
____________________
babka 21:50, 12 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Moją sosnę zaatakował prawdopodobnie ochojnik jodłowy. Mam Decis Ogród 015 EW. Czy będzie skuteczny a jeśli nie to czy teraz mogę zrobić oprysk Promanalem?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Mazan 17:30, 13 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Babka

Promanal teraz odpada - za wysoka temperatura i faza fenologiczna. Można jedynie mszycobójczymi. Decis może być.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies