Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Serdeczne przywitanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Serdeczne przywitanie :)

Natemia 14:23, 27 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Chciałabym się przywitać z wszystkimi Forumowiczami. Mam na imię Beata i zakładałam z mężem nasz ogód w 2011 roku, kiedy rozpoczynaliśmy budowę domu. Od jakiegos czasu zaglądam tutaj i podziwiam Wasze piękne ogrody. Teraz jestem w potrzebie i postanowiłam zaryzykować, prosząc Was o pomoc, mając skromną nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny
bdan 14:25, 27 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Również witam

Miło, że chcesz do nas dołączyć, zaznaczam sobie Twój wątek i zapraszam do siebie
Natemia 14:35, 27 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Dziękuję za zaproszenie. Oczywiście z miłą chęcią odwiedzę Twój ogród


Natemia 14:46, 27 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Jak już pisałam wcześniej, zakłądaliśmy ogród sami z mężem.
Na początku zakłądaliśmy, że dużo do szczęścia nie potrzebujemy - trawa i tuje, żeby się odgrodzić od sąsiadów - to był szczyt naszych marzeń. Ale jak wiadomo - w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Niestety jestem laikiem w dziedzinie architektury krajobrazu, a na roślinach też się za bardzo nie znam. Ale jakimś cudem udało nam się stworzyć coś, co w dużej mierze nas zadowoliło.
Z czasem jednak okazało się, że na rabatach w niektórych miejscach zrobiło się ciasno, w niektórych jest za ciemno i smutno, niektóre rośliny jednak nie spełniają naszych oczekiwań... Stąd moja prośba o pomoc.
Aktualnie ogród prezentuje się tak (zdjęcia tegoroczne):

Natemia 15:12, 27 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29


Tutaj pragnę na wiosnę wprowadzić zmiany. Przesadzić jodłę Silberlock i podsadzić krzewuszkę jakimiś zółtymi kulkami:


żeby wyglądało tak:

I tu pytanie co o tym sądzicie? Chciałabym jakoś rozświetlić to miejsce...

Pozbyłam się 2 dereni z rabaty i proszę o radę jak mogę uzupełnić rabatę?
(w miejsce jodełki - za klonem palmowym)



Mam również problem z poniższą rabatą.

Chcę posadzić Hortensję Vanilla Fraise pomiędzy tują Sunkist a bukiem purpurea pendula. Jest tam ok. 2 m szerokości. Czy zmieści się tam jeszcze coś? Może wysoką trawę albo sosnę szczepioną na pniu wsadzić za azalię a hortensję dać po lewej stronie?
Iwk4 19:06, 27 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj na Ogrodowisku. Pięknie jest u ciebie. Ogród wymaga tylko lekkiego dopieszczenia. Zaznaczam watek i zapraszam do mnie
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 22:28, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przydałaby się zmiana nazwy i przeniesienie do Naszych ogrodów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Natemia 09:40, 28 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Dziękuję Iwko
O Witam Pani Danusia! Szczerze mówiąc liczyłam właśnie na Pani pomoc

A jak mogę się przenieść? Skopiować do nowego wątku?
Gardenarium 22:08, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, już przenoszę Podaj nową nazwę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 22:29, 10 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Beato na forum.
Pozwól, że zanim zaczniesz modernizować swój ogród przy współudziale koleżanek i kolegów z ,,Ogrodowiska" to ja zadam Ci jedno pytanie. Masz bardzo ładnie wyprowadzonego i ukształtowanego wiąza ,,Wredei". Z tego co widzę to rośnie on na słonecznym stanowisku. Czy nie miałaś z nim nigdy żadnych problemów?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies