Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Poszukuję

Pokaż wątki Pokaż posty

Poszukuję

aksamitka 19:34, 31 paź 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Spodobały mi się niżej wymienione trawy:

- MISKANT PASKOWANY APACHE
- Rosplenica japońska Moudry
- Trzcinniczek-Calamagrostis acutiflora Karl Foerster

Jeśli ktokolwiek posiada jakiś okaz z wyżej wymienionych lub podobne do nich, a także jakiekolwiek inne mało ekspansywne trawy
oraz byliny, którymi chciałby się podzielić, to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam :)
ziele 15:15, 22 lis 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
No, patrz. A nie pisałaś do mnie wcześniej, że szukasz traw. Bo mam prawdopodobnie tę trzecią trawę. Nie zawsze zapisuję nazwy roślin. Zapamiętałam jednak, że trawa którą "kiedyś tam" kupiłam to obcojęzyczne imię i nazwisko Karl Foerster. Kupowałam trzcinnik Ty podałaś trzcinniczek. Czy to ta sama trawa? Moja jest wyprostowana, nie przechyla się, tylko po deszczach jedynie na krótko ale później znowu jest "na baczność". Jest w sumie niepozorna w wyglądzie o wąskich źdźbłach i wysokości ok. 1,5 m, słabo się rozrasta.
Gdybym wiedziała wcześniej dodałabym do paczki Będę właśnie rozsadzać wiosną Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
aksamitka 10:43, 04 gru 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Chyba pisałam, ale po jesiennej 'metamorfozie' zmieniłam koncepcję nasadzeń i zaczęłam myśleć o trawach. Nawet gdybyś ją dołączyła, to nie miała bym miejsca na nią w tamtym momencie. Ciągle trochę się ich boję, że trawy wysieją mi się w miejsca nieporządane. Najbardziej zależy mi na okazach jak najbardziej dekoracyjnych. Wymienione przeze mnie okazy widziałam jedynie na zdjęciach i nie wiem jak wyglądają w realu. (trzcinnik i trzcinniczek wpisując w wyszukiwarkę, to pojawia się chyba to samo). Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam :)
aksamitka 10:47, 04 gru 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Dodatkowo gdyby ktoś posiadał: jukę karolińską, języczkę pomarańczową, miodunkę, rdest pokrewny i/lub jakąś żurawkę o żółtym/jasnozielonym kolorze liści, to proszę o kontakt.
____________________
Pozdrawiam :)
ziele 20:39, 04 gru 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
aksamitka napisał(a)
Dodatkowo gdyby ktoś posiadał: jukę karolińską, języczkę pomarańczową, miodunkę, rdest pokrewny i/lub jakąś żurawkę o żółtym/jasnozielonym kolorze liści, to proszę o kontakt.


Nooooo..., języczkę pomarańczową mam, miodunkę też (ale nie znam odmiany)i nawet w dużych ilosciach. Ale obawiam się, ze nie przeżyłaby u Ciebie bo chyba lubi cień i wilgoć.
Chyba Twój adres zachowam... a nóż się przyda...
Co do trzcinnika, to mam go już dobrych kilka lat i rozrasta mi się tylko w kępie w donicy ograniczającej rozprzestrzenianie się po ogrodzie (tak jak Ty bałam się traw). Kłosy mam przez całą zimę, ścinam je dopiero wiosną. Do tej pory nie zauważyłąm siewek - czyli może nie ma warunków do rozsiania się u mnie albo w ogóle ma kłopoty z rozsiewaniem się i jest to mozececha tej odmiany.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 21:45, 19 gru 2014


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Jak mogę się wbić do Ciebie Aksamitko, jak Ktoś ma miodunkę i Hortensje : Pinky Winky, Limelight oraz DIAMANT ROUGE proszę o kontakt.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ziele 11:22, 20 gru 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dziewczyny, jak tylko zdrowie mi pozwoli to jeśli chcecie to prześlę Wam miodunkę wiosną. Miodunka ma liście nakrapiane, kwiaty zarówno różowe jak i niebieskie, ale to nie jest jakaś nowa odmiana, nie znam nazwy bo mam ją już od dobrych 10 lat.
Iryseq, dołączę do paczki gałązkę Pinky Winky bo tylko taką mam do cięcia na wiosnę. Pozostałych, poszukiwanych przez Ciebie nie mam. Jakbyś chciała coś na glinę/ ciężką ziemię to mogę zaoferować liliowce i funkie ale małe sadzonki ze względu na ciężar do przeniesienia.
Aksamitko, prześlę Ci również to, co wymieniłaś i potwierdziłam wyżej, że mam.
Dziewczyny nie dam rady dźwigać ciężkich paczek stąd mogę zaoferować małe sadzonki. Do poczty muszę je donieść a mam całkiem sporo metrów do przejścia. Proszę tylko - gdyby przesyłki doszły do skutku - o zwrot kosztów przesyłki. Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 11:26, 20 gru 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Aksamitko, jeśli można to w twoim wątku napiszę, że poszukuję na wiosnę gałązek hortensji Pilgrim. Mogę zrewanżować się innymi roślinami...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 18:55, 20 gru 2014


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Bardzo dziekuje
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
aksamitka 13:54, 11 lut 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
ziele napisał(a)

(...)Aksamitko, prześlę Ci również to, co wymieniłaś i potwierdziłam wyżej, że mam.(...)

ziele. Odezwę się w kwietniu.

Znalazłam miejsce także dla juki, języczki pomarańczowej, miodunki, rdestu pokrewnego i/lub jakiejś żurawki o żółtym/jasnozielonym kolorze liści. Czy jest ktoś, kto mógłby oddać/ wymienić jakąś z tych roślin?
____________________
Pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies