Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata w ramach okna oglądana tylko z domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata w ramach okna oglądana tylko z domu

Ewka42 11:19, 04 lis 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Witam,

przeszukałam wątki o projektach rabat, ale nie znalazłam

mam wielka prośbę: może ktoś już cos takiego zrealizował, albo ma jakiś pomysł na projekt rabaty, która ma stać się obrazem w oknie oglądanym tak naprawdę tylko z domu. jest to dla mnie bardzo ważna rabata, ponieważ okno jest widoczne od razu po wejściu do domu, nie mam firanek i widok ma być ozdobą pokoju dziennego.

Wbrew pozorom nie jest to łatwe, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:
- rabata jest wąska, ok. 1,5 m - znajduje się na murku otaczającym wąski taras z kostki brukowej
- okna ma wystawę południową, czyli oglądamy północna stronę rabaty. wszystkie rośliny, które tam sadzę wyginają się na południe, a ja oglądam tylko ich brzydsze "plecy", ponieważ od południowej strony nikt rabaty nie ogląda (jest tam robocza plantacja)
- ogólnie jest tam słońce cały dzień, jest założona linia kroplująca
- musi być ładnie zimą i latem; zimą musi być słonecznie, latem trochę cienia nie zaszkodzi.

parę zdjęć - jak było, jak jest. chcę wszystko zrobić od nowa, bo zrobił się bałagan i wcale to nie wygląda ładnie od strony pokoju.
jedynie zimą urokliwy jest wieczorny widok lampek na choince.

tak wygląda od strony nieoglądanej - busz:



tak było zanim wszystko urosło:




tu widać, jak ważny to dla mnie widok - centralny punkt niewielkiego domu:


zima:




Bardzo proszę - może komuś wpadnie do głowy jakaś wizja rabaty-obrazu? lubię raczej ogrody uporządkowane. Jedyne ograniczenie to niewielka szerokość rabaty (1,5 m, długość ok. 5m. Gleba dobra (kompost), nawadnianie, słońce - wszystko jest brakuje wizji

____________________
Ogródek wśród borówek
Gardenarium 20:57, 05 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy wątek widoki z okna i tam wklej swojego posta

http://www.ogrodowisko.pl/watek/248-widoki-z-okna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies