Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tworzę mój skromny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tworzę mój skromny ogród

Dominika11 13:50, 31 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no zakupy super - mi też zawsze same wpadają do koszyka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
frezja 12:18, 17 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Pytałaś gdzieś o jeżówki..moje 3 dni potrzebowały do wykiełkowania.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lilia 14:02, 17 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Ooo, dziękuję Ewo, to szybciutko wschodzą. Czyli moje powinny lada moment wychodzić. Ciekawa jestem. Jednak z reszta siewek coś kiepsko z wyjątkiem stipy. Coś chyba żle robię.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
ewsyg 15:19, 17 lut 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Edytko, jakie róże kupiłaś ? Ciekawi mnie, czy floksy będą w tych zakupionych kolorach. Jak sadziłam te z pudełeczek to miały inne kolory, pomimo tego też były ładne.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
lilia 20:20, 17 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Z róż zamówiłam:
Guajard
Dueet
cytrynowa (tak była opisana)
żółta rabatowa (tak opisana)
angielska herbaciana parkowa
Double Delight
New Dawn

Do nich też zamowiłam floksy.

Chciałabym zrobić dwie rabaty różane - jedną w kolorze różowym, a drugą w kolorze żółtym.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
lilia 15:00, 09 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Skopiowane od Marzenki



ściąga dla poczatkujacych trawiastów :
- stipy tniemy na wysokosc 10-15 cm
- hakone, red baron, molinie- nisko przy samej ziemi. Nie mam trzcinnikow (wymarzły w donicy tej zimy) ale cięłabym jak molinie lub seslerie
- rozplenice- na jeża krótko
- seslerie tne na jeża, króciutko. Seslerie tniemy własciwie pod koniec zimy bo juz w lutym ma u mnie młode przyrosty. Powtorka latem jesli będzie brzydka i aby utrzymac ładny pokrój zimą, zwłaszcza skalne.
- miskanty 10-15 cm - a wy jak tniecie?
- carex comans (frosted curls, amazon mist, bronze form) nie tniemy, wyczesujemy, przycinamy tylko suche końce ,ale w moim przypadku tnę je na wysokosci przemarźnięcia czyli zwykle 15-20 cm
- kostrzewy - skubie i zostawiam krótkiego jeża, potem powtórka cięcia/skubania gdy zakwitna.
- carex buchanani - nie ciełam ,lub ciełam same suche końce. Zrobiła sie jednka brzydka i w tym roku utne nisko, ciekawe czy odrośnie.
- carex elata - na jeża bo mi wymarza i wycinam wszystkie brązowe liscie. Jesli kiedyś będzie zimozielona to będę je traktowac jak opisane ponizej carex
- carexy zimozielone (evergold, ice dance, ice cream, morowi variegata, ornithopoda, silver) - tu są rózne szkoły:
- jedna najliczniejsza mówi wyskubywać tylko najbrzydsze liscie , nie ciąc bo sie zabija wierzchołki wzrostu, ale jest to mozliwe jak sie ma kilka sztuk.
- druga szkoła Tomka Grochowskiego - twierdzi tniemy na wysokosc kilku centrymentów, młode przyrosty zasłonią stare brzydkie ucięte liscie, ktore juz nie odrosną-
- trzecia szkoła Madżenkowa - wiosna to co najbrzydsze przycinam same końcówki a gdy ruszaja młode przyrosty obcinam zgodnie z drugą szkołą. Ale tak traktuje tylko dojrzałe, dobrze ukorzenione carexy?
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
lilia 16:46, 10 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
A to moje następne nabytki, oby tylko przetrwały jeszcze trochę na balkonie.

No i stipa, która z trawek jako jedyna wzeszła.
Rozmnażam też rozchodniki. Świetnie sobie radzą i rosną!

____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
lilia 08:28, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Cięcie róż
http://rozaria.pl/blog/roze-ciecie/
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Dominika11 09:28, 11 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
pieknie rozchodniki udało ci sie uzyskać i stipa też super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
lilia 20:44, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Rozchodniki bardzo łatwo się przyjmują, każda ilość będzie pożądana na rabatach, stipa także
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies