Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 00:58, 24 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pszczelarnia napisał(a)


Pamiętasz nazwę tej jeżówki i czy masz ją już dłużej: zawsze jest taka, nie wymarza?



Ewa, faktycznie w moim ogrodzie jest dużo roślin kwitnących. Każdego roku czekam na rozwijające się kwiaty. Najbardziej lubię czekać na nowości. W przyszłym tez będę czuła ten dreszczyk emocji bo mam nowe roślinki.

Jeżeli chodzi o jeżówkę to dwie mają bardzo podobne kwiaty a różnią się wysokością. Wysoka to Pink Tip a niższa to Fountain Pink Eye. Obie mam krótko, ale widać, że to dobre i godne polecenia rośliny. U mnie nigdy żadna jeżówka nie wymarzła. Zastanawiam się, czy one wymarzają. Wydaje mi się, że maja złe stanowiska. Te rośliny nie lubią, żeby im w korzeniach stała woda. Może zimą maja za mokro. Lubią wilgoć, ale nie zastoimy wodne. Ponadto nie nawidzą tłoku na rabatach, wtedy zamierają, muszą mieć przestrzeń. wiosną trzeba uważać na nadmiar wilgoci, wtedy łapią choroby grzybowe, które nie są widoczne gołym okiem i zamierają. Takie wskazówki dostałam od pani, która je hoduje i tego się trzymam. Mam ich sporo i dość długo, więc mam też trochę swoich obserwacji. Faktycznie są łatwiejsze i trudniejsze odmiany, ale każdą da się hodować. Jeszcze takie podpowiedzi. Wiosną trzeba je dobrze wyczyścić z zaschłych łodyżek, bo tam rozwijają się choroby grzybowe. Trzeba je płytko sadzić i nie okrywać na zimę. Co jakiś czas trzeba je odmładzać, zwłaszcza te pełne odmiany.

Ewa na tym zdjęciu widoczne są obie odmiany, bo rosną koło siebie








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
deszczowymaj 11:06, 24 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam zaznaczam wątek

już widzę ładniutkie jeżóweczki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
ewsyg 15:00, 24 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Spełniłam różane marzenie.
Od dawna podoba mi się róża Leda i już jest u mnie. Dodatkowo jarzmianka Claret. Jarzmianki są przepiękne, szkoda że nie kwitną cały sezon.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
greg66 19:22, 24 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Jarzmianki też w tym roku kupiłem, mam nadzieję ze przezimują i ładnie zakwitną bo sa śliczne
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
galgAsia 22:59, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
ewsyg napisał(a)
Jarzmianki są przepiękne, szkoda że nie kwitną cały sezon.

Ewo - kwitną! u mnie kwitną do teraz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasiolaaa 20:36, 25 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
fajnie ze tez jestes milosniczką róż ta roze ktora teraz kupilas nazwy nie slyszalam ciekawa jestem jej ciagle chce sie jakies nowe odmiany ale niestety juz niemam miejsca w tym roku pobilam rekord rozany i wystarczy tego dobrego
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
malgorzata_s... 14:02, 28 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ewciu ciągle coś zmieniasz i kończysz ale widać efekt,jest pięknie
Cudne jesienne widoczki pokazujesz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ewsyg 20:33, 28 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Joasiu (deszczowymaj) witaj w moich progach. Będziemy wymieniać się spostrzeżeniami

Grzegorz (greg66) w moim ogrodzie rosną już jarzmianki. Fajnie sobie radzą i to mnie zachęciło do zakupu kolejnych.

Asiu (galgAsia) szkoda, że usunęłaś zdjęcie. Ja zamówiłam jarzmiankę Claret, ale w tej szkółce ona ma jasno różowe kwiaty. Zobaczymy jaki kolor będzie miała. Sadzonka jest ładną to zapewne zakwitnie w przyszłym roku.

Kasiu (Kasiolaaa) ja od dawna kocham róże. Uważam, że za krótko kwitną. Jak zakwitną wszystkie zakupione przez Ciebie róże to będziesz miała cudnie. Ja teraz sadzę róże, których kwiaty i owoce można przetworzyć.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:43, 28 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ewciu ciągle coś zmieniasz i kończysz ale widać efekt,jest pięknie
Cudne jesienne widoczki pokazujesz


Małgosiu, bardzo dziękuję za pochwałę. U mnie jest jeszcze sporo niezagospodarowanego miejsca i jeszcze sporo pracy przed nami.

W przyszłym roku mam zamiar dokończyć częśc użytkową. Mam ogromną ochotę uprawiać warzywa. Nie będą to duże uprawy tylko takie na jedną rodzinę.
Rósł poplon.



Już jest przekopany i posiany zimowy. Posadziłam też małą grządkę z truskawkami.



Zaczęłam przygotowywać to miejsce

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
galgAsia 20:59, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewciu, jarzmianka Claret dla Ciebie - zdjęcie zrobione wczoraj

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies