Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Dorota123 21:52, 19 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Czyściutką masz wodę w tym oczku, aż mnie to zaskoczyło. Ja w mojej kałuży co tydzień wylewałam wodę i lałam nową. Na kamyczkach robił mi się zielony osad i woda też miała zielony kolor. Chyba mam za mało roślin.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Kasiolaaa 21:54, 19 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
rododendron juz zapaczkowany wspaniale roze tez juz przygotowane do snu zimowego idealnie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
KasiaBawaria 08:36, 20 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A masz w tym oczku jakas ziemie? W moim bylo tez za malo roslin, bo caly czas glony byly. Podobno lanie do niego deszczowki pomaga.
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 15:07, 23 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, wieki mnie u Ciebie nie było a tymczasem masz ogród nie tylko skąpany w słońcu ale i w kwiatach.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:10, 23 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewsyg napisał(a)







Pamiętasz nazwę tej jeżówki i czy masz ją już dłużej: zawsze jest taka, nie wymarza?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 23:49, 23 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Super oczko, a szpaleru liliowców jestem ciekawa. Moich w końcu nie przesadzałam. Od sierpnia już zastopowałam.


To oczko było na próbę. Nie jestem pewna, czy uda mi się przesadzić liliowce. Obawiam się, że może być za późno, bo chcę dzielić karpy. Jeżeli nie, to mam przygotowany teren na następny sezon ogrodniczy.











____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:57, 23 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
eda napisał(a)
Hej Ewcia fajnie wymyśliłaś z oczkami w donicy też się zastanawiam na następny rok kombinuję ...wkopałaś ją w ziemię cudny efekt że woda się nie zmienia może roślinki dopasowały że oczyszczają ...ja wlewam do donic dla ptaków ale muszę pilnować bo komary się lęgną i wylewam wtedy ale mam bez roślin buziam miłego weekendu


Witaj Edytko

Jeżeli chcesz zrobić sobie oczko wodne w donicy to koniecznie musi być dużo roślin. Jak wkopiesz do ziemi to zamieszkają w nim żabki i może zjedzą komary








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 00:04, 24 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorota123 napisał(a)
Czyściutką masz wodę w tym oczku, aż mnie to zaskoczyło. Ja w mojej kałuży co tydzień wylewałam wodę i lałam nową. Na kamyczkach robił mi się zielony osad i woda też miała zielony kolor. Chyba mam za mało roślin.


Dorotko, u mnie prawie cała tafla wody była przysłonięta roślinami.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 00:12, 24 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiolaaa napisał(a)
rododendron juz zapaczkowany wspaniale roze tez juz przygotowane do snu zimowego idealnie


Kasiu, wszystkie rodki maja dużo pączków. Mam nadzieję, że wiosną zakwitną. Róże już przygotowane, ale ręka mnie świerzbi, żeby pozbyć się tych problemowych.





Zebrinus zakwitł już kolejny rok. w tamtym miał więcej kwiatostanów



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 00:28, 24 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
KasiaBawaria napisał(a)
A masz w tym oczku jakas ziemie? W moim bylo tez za malo roslin, bo caly czas glony byly. Podobno lanie do niego deszczowki pomaga.


Kasiu, zrobiłam eksperyment z dwoma doniczkami. W jednej były same rośliny pływające po powierzchni i nie było w niej ziemi. Zamieszkała w nim żaba i jak go likwidowałam to wyławiałam ją wiaderczkiem, tak jej się ta miejscówka spodobała.

W drugim były rośliny pływające i sadzone do koszyków z ziemią. Były tam cztery koszyki. Tam dla żab było za ciasno, chociaż sporadycznie też je tam widywałam.
W obu oczkach była czysta woda bez żadnych brzydkich zapachów. Nie widziałam też komarów.

W pewnym okresie rośliny były żółtawe, widać było, że są niedożywione. Wrzuciłam do wody obornik granulowany. Odżywiły się i pięknie się zazieleniły i rosły. Obornik nie pogorszył stanu wody.

Może w przyszłym roku uda mi się wykopać małe oczko wodne, już się nie boję,że nie zrobi się bajorko

Jedno, to z koszami zostawiłam. zobaczę, czy rośliny przezimują. Doniczki miały 45 cm głębokości. Oczko planuję tak do 70-80 cm








Ładne liście ma bodziszek żałobny


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies