Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Toszka 21:38, 27 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sosna czarna to właśnie Pinus nigra. Gatunek. Nie podałeś odmiany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tomekm 09:38, 28 wrz 2018

Dołączył: 26 wrz 2018
Posty: 4
Toszka: haha dzięki, laik ze mnie. A czy to właśnie ona? Chciałbym taką sosne.
Gardenarium 09:40, 28 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosna czarna ma w pęczkach po 2 igły, sosna żółta po 3 w pęczku.
Sosna czarna ma krótsze igły niż żółta. Poczytaj w wikipedii różnice w wyglądzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:43, 28 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maciek199795 napisał(a)

Wichury minęły a pęczka nie ma; za to szyszek nazbierałem na razie jedno nasionko mam, może za dziesięć lat coś z niego będzie Reszta ładnie się suszy na kaloryferze. Zamierzam wsadzić na przemian sosnę czarną i tą (istnieją jakieś odmiany pospolitej czy jest tylko jedna jedyna?) chciałbym by mogły swobodnie się rozwinąć i wzajemnie nie zagłuszały się.


Spróbuj porównać opis z "twoją" sosną https://pl.wikipedia.org/wiki/Sosna_zwyczajna

sosna zwyczajna ma igły parami, czyli po dwie. Pasuje twoja sosna do tego opisu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesbit 18:57, 01 paź 2018

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 5
Witam szanownych forumowiczów. Dostało mi się dzisiaj trochę zieleni i mam prośbę o rozszyfrowanie tychże roślinek.
Tutaj wiem tyle że to cyprysik ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaki to rodzaj?
Tutaj chyba jakaś kosodrzewina ale pewności nie mam

Pomożecie?
Urszulka 14:13, 26 paź 2018


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
balcer28 napisał(a)
Drodzy forumowicze czy jesteście w stanie zidentyfikować tego iglaka? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Wygląda na jakąś odmianę jodły
____________________
Ulla
Urszulka 14:19, 26 paź 2018


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
nesbit napisał(a)
Witam szanownych forumowiczów. Dostało mi się dzisiaj trochę zieleni i mam prośbę o rozszyfrowanie tychże roślinek.
Tutaj wiem tyle że to cyprysik ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaki to rodzaj?

Pomożecie?


Cyprysik tępołuskowy?
____________________
Ulla
ZbigniewG 16:27, 26 paź 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Tak jak Ula napisała cyprysik tępołuskowy, prawdopodobnie Nana Gracilis
drugie - któraś z odmian kosodrzewiny , dokładniejsze oznaczenie będzie trudne może za rok dwa jak pokaże wielkość przyrostów i igieł oraz ewentualne przebarwienia zimowo - wiosenne
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Piber 00:05, 05 lis 2018

Dołączył: 04 lis 2018
Posty: 1
Bardzo bym prosił o rozpoznanie tego Cisa. Kiedyś kupiłem w markecie na wyprzedaży. Na etykiecie było napisane: Iglaki, nic poza tym. Jak widać ma już jakieś 2,5 m wysokości. Nie ma owoców w czerwonych osnówkach.

Ewilena 07:53, 10 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Co to za iglak?kiedyś choinka swiateczna
____________________
Ewelina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies