Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

SylwiaBe 13:24, 28 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Witam i ja mam 2 takie oto jałowce, prosiłabym o pomoc w rozpoznaniu, jaka to odmiana?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Alexap 00:52, 30 kwi 2020

Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 2
Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki: co to za iglak? Bardzo chciałabym o niego zadbać ale nie wiem co to. Kupione jako jodła kalifornijska ale nie przypomina mi tego gatunku. Gdy sadzilismy było w siatce po rozpakowaniu mamy jednak wątpliwości zwłaszcza że porównywaliśmy gałęzie z inną kalifornijską - różnica w dotyku igieł, ich długości i kolorze była ogromna. Jedynie zapach podobny.
W naszym drzewku igły są dość sztywne i mało elastyczne (pękają gdy są zginane), ciemnozielone, dość "mięsiste". Po roztarciu mają zapach cytrusowy. Długość igieł około 4 cm, kłujace, kolor jednolity lekko błyszczący bez białych pasków na spodzie. Co to może być? I jak o to dbać?


SylwiaBe 12:23, 01 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Witam, zdjęcie ukradzione od Danusi, mam nadzieję, że się nie obrazi co to za zielona roślinka zaznaczona strzałką? Thuja Whipcord? Szukam czegoś takiego niskiego, zielonego, a właśnie z frędzlami mi się podoba najbardziej
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Alex78 21:44, 01 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim,
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego iglaka.


Kupiliśmy trochę zapuszczoną działkę od starszej pani i iglak był wciśnięty między śliwkę i bez. Przesadziłam go na wolne słoneczne stanowisko, ale jest mega krzywy.

Czy naprostuje się w kierunku słońca, czy muszę dołożyć dodatkowe paliki i go podwiązać?
pozdrawiam
Ola
anitan 10:27, 02 maj 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja bym podwiązała do palików
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
SylwiaBe 18:08, 02 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Witam, mam pytanie, czy to cyprysik groszkowy Sungold? Bo na razie jest zielony, rozumiem, że się przebarwi później na kolor złocisty?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
alabuz 10:02, 03 maj 2020

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 5
Witam serdecznie, będę bardzo wdzięczy za pomoc w rozpoznaniu drzewek iglastych.

1. Thuja o złotawym zabarwieniu i szybkim przyroście, Aurescens?



2. Cis



3. Thuja, może Amber Glow?



4. Thuja



5. Thuja



6. Sosna



7. Cyprysik, formowany przeze mnie

SylwiaBe 16:40, 03 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Halo halo? Nikt nic? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wie, gdzie wsadzić, bo jeżeli to jednak cyprysik Filifera Nana, to muszę mu znaleźć inne miejsce
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Gardenarium 21:37, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Afa78 napisał(a)
Witam serdecznie zakupiłem ogród w którym rosło drzewo mi nieznane uprzejmie prosiłbym o pomoc w identyfikacji gatunku tego drzewa. Będę bardzo Wdzięczny za okazaną pomoc pozdrawiam serdecznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkamaj 21:37, 05 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Jaki to gatunek drzewa ? przeniesiony

Może sosna himalajska?
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies