Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kocimiętka - Nepeta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocimiętka - Nepeta

Ozz 23:02, 16 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Basienka - jeśli to Walker's Low, albo Six Hills Giant to jeszcze w tym sezonie, albo w następnym będziesz mieć potwory, wiem co mówię Polecam je kategorycznie przyciąć na wiosnę jak puszczą pędy, to będą bardziej zwarte.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Basienka 16:31, 17 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
No tak mam właśnie Walker's Low ☺ czyli malenkie a potwory. Ozz , naprawdę będą potwory w tym sezonie jeszcze mimo, że co dopiero wsadzliam takie maluchy z 0,5l doniczki ?
Basienka 16:33, 17 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Wybacz moje niedowierzanie, ale jak nie zobacze to nie uwierze. To aż w tak ekspresowym tempie rosną ?
Ozz 22:58, 17 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No jak w tym nie zdążą to w przyszłym będą potworami, o takimi (sadzone w zeszłym roku dwie ,,sadzoneczki" Walker's Low):

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Basienka 16:17, 18 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
O matko ! Z dwóch sadzonek taka kępa ? No nieźle. Przekonuje się co do potwornosci kocimietki.
Basienka 16:34, 18 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Ozz, proszę doradz. Zeby rabata typu szałwia+kocimietki+przywrotnik na rabacie o wymiarach 6m długości i 65cm szerokości dobrze wyglądała to jak posadzić roślinami ? Ją myslalam tak, 2 sadzonki szalwii w odstępach co 30cm, następnie 2 sadzonki kocimietki w takich samych odległościach i podobnie przywrotnik. Byłyby sadzone poziomo,tj. Obok siebie ? Ładnie to będzie wyglądać? Nie mam kompletnie pojęcia o kompozycjach rabatowych. Widzę coś na zajęciu a nie mam pojęcia jak nasadzic w realu. I to mój podstawowy problem.
florama 06:44, 19 lip 2015

Dołączył: 01 gru 2012
Posty: 69
Nepetę Walker's Low sadzimy co 70 cm.
____________________
Basienka 10:42, 19 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Dzięki florama ☺ cdokladnie o coś takiego mi chodzi ☺
Ozz 10:18, 20 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tak dokładnie szerzej posadź, Danusia pisała na poprzedniej stronie co 60 cm, ale 70 też jak najbardziej ok

A nie chcesz posadzić coś innego zamiast szałwii? Bo razem z lawendą ja je szasem traktuję jako zamienniki (chyba, że Ci zależy na dwóch odcieniach niebieskiego). Kocimiętka wydaje mi się że jest dłużej dekoracyjna, choć w tym roku moja szałwia też daje radę. Chyba, że szałwia w białym lub różowym kolorze?

Nie pamiętam jak jest z przywrotnikiem, ale szałwia dość późno rusza, tylko kocimiętka wcześnie, więc weź też pod uwagę, jak to jest na froncie domu, że ta rabata może nie być atrakcyjna wczesną wiosną. Chyba, że podratujesz się cebulowymi.

Zastanawiam się czy jakiś niski liliowiec nie wyglądałby dobrze w tym zestawieniu, a na pewno rozchodnik okazały byłby ok. Można by dodać gdzieniegdzie też jakieś irysy...

Ale generalnie to wybrać musisz 3-4 gatunki plus cebule lub coś na wiosnę i ograniczoną paletę barw.

Chyba ,,spamujemy" wątek kocimiętki poradami projektowymi? Myślę, że pozostałe pytania nie związanie z kocimiętką warto przedyskutować już w odpowiednim wątku ("Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat")
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Basienka 22:16, 20 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Ozz- dzięki za poowiedz. Bez wątpienia rzucilas mi sporo światła na moje rabatowe poplatanie z pomieszaniem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies