Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kocimiętka - Nepeta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocimiętka - Nepeta

KasiaBawaria 08:30, 08 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie sie wysiewa ale malutko. 2 roslinki tylko sie znalazly za to od superby wiecej.
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 09:12, 08 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie sie wysiewa ale malutko. 2 roslinki tylko sie znalazly za to od superby wiecej.

U mnie tak samo. Superba sieje się bardzo. Wygląda na to, że u mnie tylko Summer Magic i Purrsian Blue nie ma żadnej siewki. Chociaż Purrsian Blue była zagłuszona przez inne rośliny i może dlatego nie miała szansy się wysiać.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 08:03, 09 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tych odmian nawet nie znam. To tez niskie?
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 09:43, 09 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
Tych odmian nawet nie znam. To tez niskie?

Summer Magic u mnie ma ok 50 cm. Cechą tej odmiany jest to, że stoi sztywno i nie pokłada się na boki. Dobre towarzystwo dla innych bylin. Podobnie zachowuje się Wildcat. Jest wyższa od Summer Magic. U mnie jeszcze nie kwitnie. Teraz jest tyle różnych odmian na rynku, że chyba przydał by się opis ze zdjęciami poszczególnych odmian.
Summer Magic
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 09:00, 10 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Faktycznie przydalby sie jaki przewodnik ladna jest.No mniejsza niz walkers low, ktora u mnie jest baaaaaaardzo rozlozysta. Badzo lubie kitcat, choc jest to pozno startujaca odmiana, ale dzieki temu wymieniaja sie kwitnieniem. Jest bardzo zwarta i niziutka. U mnie zacznie niedlugo kwitnac. Tez niziutka jest 'Odeur Citron', ktora wlasnie u mnie kwitnie.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 21:27, 20 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margaretka84 napisał(a)
Witam, zakupiłam kilka sadzonek -kocimiętka walker's low. chce z nich zrobić szpaler pod platanami. na opisie jest -że kwitnie od V-VIII. otrzymałam sadzonki z listkami, ale nie zakwitły. czy tak być powinno? to moja pierwsza kocimiętka w ogrodzie, dlatego pytam. a może ona kwitnie z przerwami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margerytka40 21:27, 20 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kocimiętka- nie kwitnie? zamkn.

Teraz dostałaś sadzonki? Kocimiętka kwitnie od końca maja, początku czerwca i jak przekwita należy ją przyciąć to wtedy zakwitnie jeszcze raz. Nie kwitnie bez przerwy. Może dostałaś sadzonki już po pierwszym kwitnieniu i trzeba poczekać na drugie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margaretka84 21:27, 20 lip 2020

Dołączył: 12 lip 2018
Posty: 28

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kocimiętka- nie kwitnie? zamkn.

teraz przyszły sadzonki, w małych doniczkach p9. czyli mam je ściąć? czy czekać aż nowe kwiaty się pojawią? i ile trwa pojedyncze kwitnienie tak średnio?
Margerytka40 21:27, 20 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kocimiętka- nie kwitnie? zamkn.

Pokaż te sadzonki. Myślę, że poczekaj i nie ścinaj. Długość kwitnienia zależy od pogody. Coś około miesiąca. Ale po ścięciu ona tworzy takie zgrabne poduchy i jak dla mnie też jest wtedy atrakcyjna. Poszukam zdjęć mojego szpalerku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:27, 20 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kocimiętka- nie kwitnie? zamkn.

Coś nie mogę znaleźć fotki, tylko taką w kolażu trafiłam. Ten kwadracik po prawej na dole to właśnie kocimiętka wiosną, pewnie w kwietniu



Teraz

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies