Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na pustyni przy puszczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Na pustyni przy puszczy

kabriolina_sf 22:58, 07 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Byliśmy tak zauroczeni tym miejscem, że nam było obojętne czy to 100 m w lewo czy w prawo. Co prawda bank miałby już inne zdanie na ten temat, ale kogo to obchodzi jak spełnia się swoje marzenia.

A wracając do miejsca: Puszcza Zielonka to miejsce gdzie odnajdzie się las akacjowy. Bardzo niespotykane widoki. Coś jak obrazy Van Gogha - na granicy pięknego snu a krok przed koszmarem.

To miejsce pełne śladów historii. W 15-17 wieku cystersi w wielkich dołach wypalali z kory akacjowej potasz - przyprawę używaną do wypieku pierników. Głównym rynkiem zbytu był Toruń. Obecnie ta przyprawa jest wytwarzana chemicznie.

A potem ziemia na działce przeszła 7 plag
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
AgnieszkaW 16:51, 08 lut 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, ciekawie się zapowiada, teren rzeczywiście macie piękny, no i ta lokalna historia...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
dora75 17:17, 08 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
Przybyłam się przywitać.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
kabriolina_sf 20:37, 08 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Pozdrawiam wszystkich gości
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
kabriolina_sf 12:56, 09 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Buszuję po Ogrodowisku już od jakiegoś czasu i stwierdzam jedno: Nauczyłam się cierpliwości do mojego ogrodu przez te 3 miesiące. A to pod takim względem, że nie wszystko od razu. Do tej pory chciałam, żeby cały ogród wyglądał świetnie. Teraz już. A to przecież nie tak. Muszę go robić sukcesywnie po troszku.
Moim celem na ten sezon jest wyprowadzenie rabat tych co już są - tak żeby wyglądały dokładnie jak chciałam. Planów w głowie mnóstwo.

Do Wielkopolski przywędrowała zima. Na chwilę. Bo dzisiaj już 4 st. C. Ale może wyjdą krokusy


____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
GorAna 13:50, 09 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Witaj, ciekawie się zaczyna
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
wiewiora 23:13, 09 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witam trzymam kciuki ,będzie się działo....
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
danuta_szwajcer 21:54, 10 lut 2015


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Witaj Karolino, zapowiada się bardzo ciekawie, działka i miejsce cudowne i tak jak piszesz, że nie wszystko od razu To wielka radość tworzyć coś od podstaw Będę tu zaglądacPozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
kabriolina_sf 11:43, 11 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
kabriolina_sf 09:27, 24 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Miłość do ogrodu na nowo rozpala się we mnie, więc zaczęłam chodzić po moim ogrodzie i szukać oznak wiosny. Tu tulipanek, tam żonkil. Pączki na porzeczce.




Ogłaszam konkurs wiosenny Ile krokusów widzisz na zdjęciu?



Oficjalnie: zdjęcie jest do góry nogami dla utrudnienia, a nieoficjalnie: cholera nie pozwali mi się odwrócić i wraca do pozycji niepożądanej
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies