Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród U-dany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród U-dany

Ewkakonewka 10:45, 09 lut 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
To ja już kibicuję
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Martuska507 12:13, 09 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Mój pomysł na tą scianę od sąsiada jest taki, że będą to w większości duże donice drewniane 60-80 cm wysokości z tylną scianą wydłużoną do ok 1,60 i ażurową, tak żeby mogły się piąć po tym pnącza. To by się przeplatało z trawami wyrastającymi bezpośrednio z ziemi. Do tych pnączy jeszcze cos niskiego bym dobrała. To będzie niedostępne dla Ludwika a stosunkowo szybko pozwoli mi się zasłonić. Zwyklego płotu panelowego nie zniosę

Nie wiem czy jasno to wszystko napisalam. Nie wiem jak zrobić ładne połączenie z tą ścianą z furtka... i co wzdłuż niej zrobic
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
wiewiora 16:00, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Wpadłam się przywitać.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Martuska507 20:52, 23 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Można powrócić do rozmyślan nad koncepcją ogrodu po zimowym urlopie Kawałek płotu od sąsiadów chciałabym obsadzić wysoką trawą ozdobną. Rozważam bambusy : Fargesia nitidae i Fargesia murieale. Inną opcją jest miskant chiński/olbrzymi. Ziemia raczej średniej klasy, strona południowa stanowisko słoneczne, ale jeśli sąsiadka wykombińuje tam coś zasłaniającego to może byc półcień. Co polecacie? Co zasłoni szybciej? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi roślinami?
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Martuska507 14:20, 24 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Mój bardzo amatorski projekt. Donice chciałabym ze stali nierdzewnej pomalowane na szary kolor. Chciałabym aby nad nimi szedł trejaż tylko się zastanawiam jaki będzie pasować.
Druga rzecz czy te wiciokrzewy nie rosną za rzadko? Może by je z czymś poprzeplatać?


____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
ela_z 10:50, 28 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Martuska507 napisał(a)
Można powrócić do rozmyślan nad koncepcją ogrodu po zimowym urlopie Kawałek płotu od sąsiadów chciałabym obsadzić wysoką trawą ozdobną. Rozważam bambusy : Fargesia nitidae i Fargesia murieale. Inną opcją jest miskant chiński/olbrzymi. Ziemia raczej średniej klasy, strona południowa stanowisko słoneczne, ale jeśli sąsiadka wykombińuje tam coś zasłaniającego to może byc półcień. Co polecacie? Co zasłoni szybciej? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi roślinami?


Hej!
Mamy podobny kształt ogródka ale Ty masz wieksze pole do popisu
Dziewczyny z doświadczeniem odradzły bambusy np Madzenka:/ Miskant nie będzie mocno zasłaniał zimą bo będzie zwiazany (lub nie) i uschnięty. Albo od razu kup większe tuje, albo cisy, lub żywopłot grabowy, bukowy. Grab jest fajny bo ma liście zima Możesz porozmawiać z sasiadka co tu planuje i ustalicie ze ty;lko jedna z was posadzi zieloną sciane.

Pozdrawiam i bede kibicować

PS Jaki "ekspert" sie ze mnie zrobił
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Martuska507 09:08, 01 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Ela na pewno większy ekspert ode mnie Sąsiadka narazie ogródka nie rusza bo jeszcze sie pozbierać po wykończeniu nie mogą. To bambus odpada. Ten bgrab mnie strasznie kusi i chyba tak zostanie
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Martuska507 09:21, 01 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Ta truskawka nie bez sensu jest w zdjęciu profilowym Może się przyznam dlaczego
A plany ogrodowe są na przyszły weekend juz
1. Wytyczyć rabatę pod graby.
2. Przekopać.
3. Zamontować ekobord

Jak to się uda zrobić to będzie super

Graby będą na tej ścianie co furtka.
W następnej kolejności
Zerwać szmatę spod bukszpanów i korzenie przysypać ziemią. Zamontować ekobord. Zamówić kamienie i wysypać.

Jużnie mogę się doczekać
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
jazzy 09:24, 01 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Hej,
Marzenka odradzala bambusy, bo zapewne miała ekspansywne gatunki, które wymagały barier korzeniowych. Te gatunki, które wymienilas, jak najbardziej nadają się, jednak one preferują półcień, a jeśli słońce, to muszą mieć większą wilgotność No i są atrakcyjne cały rok, w przeciwieństwie do miskantow
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Martuska507 09:26, 01 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Chyba jednak jestem za "mała" na bambusy...Chyba te kilka m wypełnię szmaragdami...
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies