Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Sposoby zagospodarowania wody deszczowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Sposoby zagospodarowania wody deszczowej

Gardenarium 23:35, 05 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To cudowny pomysł z tą konwią i jaki ładny. Nie widziałam nigdzie podobnego sposobu odprowadzenia wody.
U nas są dostępne specjalne pojemniki, ale plastikowe do zbierania deszczówki. Z sentymentem wspominam zabytkowe pojemniki w Anglii.

Zabytkowy ma wielki urok i ta konewka...



Współczesny z kranikiem mi się nie podoba

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szafra 18:41, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 26
grazyna_domanska napisał(a)
Mam zamiar zagospodarować wodę z dachu do podlewania ogrodu - proszę o pomysły

podlewam ogródek deszczówką ,chociaż do niedawna lałam wodę z kranu tak jest wygodniej ,ze wzgledów ekonomicznych przyszłam na podlewanie deszczówką ,najpierw były wiaderka i konewki ale wpadłam na pomysł podłożenia pod rynne basenu dziecinnego typu muszelka

mam jeszcze dokupic sztuczne lilie wodne żeby to ładniej wyglądało
druga częśc ogródka też została wykorzystana ,ze względu że mam małą działkę muszę mieć wszystko w wersji mini więc piaskownica posłuzyła mi jako mini warzywniak.
Hoduję w nim kilka krzaczków pomidorów,paprykę pory,koperek,sałate ,rzodkiewkę ,z ogórka chyba nic nie będzie ale sie nie załamuję pietruszkę i szczypiorek posadziłam w kwiatach
____________________
Uploaded with ImageShack.us
Moniika 19:33, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ja u siebie wykorzystuje wodę z tarasu ( jest dość duży) jak pada przez odpływu zrobione w tarasie ranna woda jest odprowadzania do szklarni a tam w ziemi wykopano na około rura drenarskav( z dziurkam) i tak podlewają sie pomidorki
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Sonka 09:52, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Wątek zamarł, więc odkopuję, by zobaczyć sposoby innych na tanie podlewanie ogrodu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 14:40, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wodę deszczową mozna zbierać ze wszystkiego, co jest płaskie, nawierzchni, dachów, tarasów... trzeba to tylko połączyć systemem rur i zbiornika gromadzącego wodę. Potem pompa i woda w ogród gdy jest susza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
seattle 18:15, 22 sty 2020


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu. Czy ktoś może posiada ogród deszczowy w pojemniku/skrzyni? Chciałabym zagospodarować w ten sposób wodę z 2 rynien (pozostałe są zakopane na coś w kształcie studni chłonnych). Jak taki pojemnik/skrzynia wygląda za kilka lat, czy nadal spełnia swoją rolę? Nie zamula się? Z tego co czytałam roślinność ze względu na ubogie podłoże jest sadzona gęsto i tu się boję czy nie za gęsto? np. śmiałek darniowy 5-7 szt na metr
Ogrody deszczowe częściej tworzy się w miastach gdzie nie ma zbyt wiele zieleni a woda opadowa odprowadzana jest do kanalizacji burzowej zamiast zatrzymywać ją. Czy jest sens tworzyć taką skrzynię na wsi? Czy lepiej gromadzić deszczówkę do podlewania?
____________________
Gosia - Zwykły ogród
Gardenarium 20:10, 22 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie mam doświadczenia w takich ogrodach.
Deszczówka jest dobra do podlewania warzywników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies