Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowa miejska oaza Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowa miejska oaza Ani

Efffa 17:28, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj, zapowiada się pięknie, ogrodzenie mnie zwabiło, bo wieje mi u Ciebie w kierunku nowoczesności!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
MissJellyfish 18:03, 27 lut 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Wyjasniam zatem kwestie ziemi
Prawie pod samo ogrodzonie zostala wykopana dziura przy budowie fundamentow, nastepnie wypelniona pr awdopodobnie ziemia, gruzem i piaskiem. Tak to wygladalo:

Nastepnie do wysokosci tej tuby, ktora wystaje ponad ziemie (jakies wejscie do pojemnikow z deszczowka? Wybaczcie nie znam sie na tym;p) zostal nasypany czysty piach (o tyle tez zostaly zasypane pnie drzew) i na wierzch okolo 10cm czarnoziemu. Na zdjeciach z ziemia wydac miejsce, gdzie wystaje wlot do tej tuby
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 18:04, 27 lut 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Plan jest taki, zeby odkopac i wywiezc piach do tej wysokosci co na tych zdjeciach powyzej (Boze ile to roboty to az sie boje sobie wyobrazic) i nawiezc ziemi
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 18:08, 27 lut 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
inag 19:17, 27 lut 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Jejku, kto tak mocno zasypuje podstawę drzew!!! Nie wiem jak sosny ale inne drzewa by tego nie przeżyły Na pewno to będą odchorowywać o ile z czasem całkowicie nie zamrą Popytaj bardziej doświadczonych ale wg mnie to dla nich pewna śmierć. Będą się powoli dusić. One są Bardzo mocno zasypane. Ze zdjęcia wynika, że to nie jest 10 czy 20 cm ale znacznie więcej...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 19:21, 27 lut 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Poczytaj tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/302-murki-oporowe?page=13

____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
ZbigniewG 19:50, 27 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
MissJellyfish napisał(a)
..Nastepnie do wysokosci tej tuby, ktora wystaje ponad ziemie (jakies wejscie do pojemnikow z deszczowka? Wybaczcie nie znam sie na tym;p) zostal nasypany czysty piach (o tyle tez zostaly zasypane pnie drzew) i na wierzch okolo 10cm czarnoziemu. Na zdjeciach z ziemia wydac miejsce, gdzie wystaje wlot do tej tuby

tuba(rura) to chyba studzienka kanalizacyjna która po nawiezieniu ziemi została obcięta do poziomu gruntu

wymiana piachu na czarnoziem raczej tylko punktowo pod konkretne większe nasadzenia,

zasypane korzenie cóż mleko się rozlało osobiście ten problem odpuściłbym sobie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MissJellyfish 20:38, 27 lut 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Zbigniewie,witam tak masz racje, jest to studzienka kanalizacyjna, ale nie zostala przycieta prawie, bo trzeba bylo wyrownac teren i po tej stronie dosypali duuuzo piasku (jestem pewna, bo bylam w trakcie, gdy najpierw dosypali przy murze i stojac tam, stalam na sporym wzniesieniu)
Co do ziemi to niestety wszedzie chce cos sadzic A przynajmniej na pewno wzdluz plotu, wiec przynajmniej polowe m2 tego piachu musze wymienic JAKOS na ziemie..
A co do korzeni Inag to wieeeem i bard,zo mnie to martwi, bo ze wgledu na te drzewa tak mi sie podobalo to mieszkanie, ale to nie moja wina tylko dewelopera Mysle, ze je odkopie, nasypie keramzytu zamiast kamieni i tylko kamienie/zwir na wierch, ale zostawie wglebienie troche nizsze niz wysokosc terenu.. Mam nadzieje, ze to pomoze..
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
inag 20:45, 27 lut 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Domyśliłam się od razu, że to pomysł dewelopera. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że Twój Może takie wgłębniki by się sprawdziły??? Warto to przemyśleć, bo chyba tak zostać nie może...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Agi2006 10:40, 02 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Miss przychodzę z rewizytą. faktycznie przebija się u Ciebie natura bliźniaka Domek i ogrodzenie nowoczesne...piękne swoją drogą, ale gdzieś jest pęd , żeby być bliżej natury i odejść od tych sztywnych , formalnych ram....Skąd ja to znam. Ogród chcę mieć formalny a w głowie mam falujące trawy i róże pomiędzy nimi...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies