Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowa miejska oaza Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowa miejska oaza Ani

Magda70 21:26, 05 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ana_art napisał(a)
pytałam bo tak właśnie mi budynek wyglądał, a Ty masz wolną rękę w nasadzeniach i działaniach okołoogrodowych czy musisz konsultować z sąsiadami?


No wlaśnie takie samo pytanie mi się nasuneło...co z sąsiadami?

Gabiony...miodzio Ciekawa jestem jak to dalej będzie wyglądalo...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
linnet07 22:08, 05 mar 2015


Dołączył: 22 lut 2015
Posty: 33
Witaj. Mając te sosny musisz brać pod uwagę jak one się zachowuja. Zrzucają igły i to sporo, oraz szyszki. Trzeba przewidziec to planujac nasadzenia. Nie dosc, że będzie ci to zakwaszalo glebę, to jeszcze lezało na terenie pod sosami.Dobrze by więc bylo zaplanowac cos, czemu nie przeszkadza sciółka z igieł i szyszek oraz kwasniejąca gleba. A że te sosenki daja troche cienia, widziałabym tam jakies kwasnolubne roslinki. Jakies małe wrzosowisko, azalie, rododendrona, wrzosy, pierisy, kalmie.Oczywiscie musisz pod ta rabatke nawieżc kwasnej gleby.Ale jak ci ta rabatka zakwitnie to nie oderwiesz oczu. Pozdrawiam. Dorota
____________________
MissJellyfish 17:31, 06 mar 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Jak to co z Sasiadami? Maja swoje ogrodki a Ci z gory bardzo duze tarasy i taras na dachu Ogrodki sa na wylacznosc, bede od siebie oddzielone, jeszcze nie wiem czy przeslami czy gabionem, ale i tak beda przesla czyms przyslaniac, zeby miec troche wyciszone od strony ulicy.
Dziekuje Wam serdecznie za kibicowanie Sosnami na pewno sie zajme, bo kocham drzewa. Na pewno bardzo pasowalaby opaska z host, tylko problem polega na tym, ze ja host nie lubie niestety Najchetniej zasadzilabym lawendy pod sosnami, ale raczej sobie nie poradza, bo jest tam troche cienia..
Mysle jeszcze o ogrodku nowoczesnym, ale ciagnie mnie w kierunku lekko srodziemnomorskich klimatow lub "tajemniczego ogrodu" (za taki mam klasyczny Brytyjski .
Posadzilabtm wtedy bluszcz i clematisy, aby sie piely po gabionach. Moze pnaca roze lub hortensje. Tylko o bialych kwiatach, bo chce, zeby w takim malym ogrodku nie bylo za bardzo nackane, wiec tylko biel i zielen+niebieski/fioletowy (np lawendy- chciaz jesli ktos wie, gdzie u nas mozna kupic biala to na pewno postawie na biala, moze wisteria przy tarasie).
Bede probowala posadzic pnacy jasmin, wiem, ze raczej nie ma szans w naszym klimacie zakwitnac, ale bede probowac, bo to moje marzenie
Do tego hortensje, bukszpany, zywoplot z grabu, po drugiej stronie ogrodzenia akacja, jasminowiec i bzy.
Myslalam o bambusach przy kaciku z jakas scienna fontanna i donicami z tuberozami do jogi, ale slyszlam, ze bambusy bywaja klopotliwe.
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 17:33, 06 mar 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Wlasnie patrzac na balag na mojej szafie a wlasciwie to, z czego sie sklada, uswiadomil sobie, ze widac, ze spieszy mi sie do wiosny w ogrodku
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 17:36, 06 mar 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Linnet dziekuje Ci bardzo za sluszna uwage i bardzo podoba mi sie Twoja wizja Ciekawa jestem czy mozna znalezc biale rododendrony..
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
Martuska507 22:35, 06 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Super pomysł! Biały plus fiolet=bosko Na pewno będzie pięknie
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
MarekW 22:38, 06 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Białych rododendronów dużo i lawenda też się znajdzie, ale polecam tę fioletową bo biała taka nijaka - mam jej sporo i nie zachwyca niestety
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MissJellyfish 23:09, 06 mar 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Martuska, ciesze sie, ze ktos podziela moje zdanie)
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 23:11, 06 mar 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Marku, powiem Ci, ze mimo iz uwielbiam biale kwiaty, tez zawsze mi sie wydawalo, ze biala lawenda nie jest tak zachwycajaca jak fioletowa, ale myslalam o tym, zeby moze posadzic obie 'falami'. A zdradzisz, gdzie zakupiles biale?
Ps. Uwielbiam Twoj ogrod, jest naprawde niesamowity i podziwiam determinacje w naprawde wiernej realizacji pomyslu
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MarekW 23:16, 06 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
już nie pamiętam gdzie kupowałem ale w internecie znajdziesz na 100 % możesz połączyć bladofioletowe z tymi intensywnymi np. hidcote blue i też będzie falowanie dziękuję za miłe słowa
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies