Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Karagana i sumak octowiec do wycięcia ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Karagana i sumak octowiec do wycięcia ?

mira 23:01, 25 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nie wiem czy dobrze zaznaczyłam w tym miejscu mój problem.

Mam dylemat z karaganą. Już w ub roku przy cięciu widziałam takie ciemne środki w gałęziach a w tym ucięta została spora gałąź i tak wygląda



a sumak octowiec po ucięciu gałęzi wygląda tak



taka maź wyłazi


i pień się chwieje a jak trawę odgarnęłam to u nasady pnia wygląda fatalnie - wyciąć to drzewko?



proszę o opinie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 09:41, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem do wycięcia, nawet pomijając poważne problemy w obecnych czasach jest tyle ładniejszych drzew do posadzenia.. Tym samym zrobi się miejsce na uzupełnienie ogrodu w efektowne okazy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 12:42, 26 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziękuję, tak myślałam, że tak się to skończy

a jak się wytnie to będzie więcej powietrza i przestrzeni i ograniczę ilość gatunków więc też dobrze

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 13:05, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To już "rupiecie" nie drzewa więc planuj co będzie w zamian. Tylko ziemię gdzie gniła podstawa pnia wymień dobrze i odkaź preparatem grzybobójczym..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 13:13, 26 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tak zrobię dzięki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
20:31, 26 lut 2015
Podrzucam pomysła na wykorzystanie drewna z sumaka



te dolne tzw. nóżki właśnie z sumaka, średnica ok 8 cm
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies